Доки парафіяни із села Озеро Луцького району отримували у владики Михаїла офіційні документи про підпорядкування ПЦУ – десятки інших вірян збиралися на території храму, щоб звершити першу спільну молитву. Та не тут то було. Адже колишній настоятель храму отець Михаїл пішов у поліцію скаржитися на парафіян і те, що збори неправомірні. Що саме написав у заві священник – невідомо, але й ключі людям він знову не віддав.

«Зверталася ініціативна група, щоб віддати ключі, на що було відмовлено. Цей храм – пам’ятка архітектури. Якщо ми щось пошкодимо, то будемо потім мати проблеми із законом. Тому прошу ніяких замків, нічого не зривати», – звертається до людей один із парафіян.

Люди запевняють: нічого зривати не збиралися. Тож, у свою чергу, теж звернуться в поліцію зі скаргою на те, що священник не віддає ключі.

Релігійна громада сподівається, що поліція допоможе отримати ключі від храму мирним та законним шляхом. Тим часом віряни вкотре звершили спільну молитву вже рідною українською на подвір’ї церкви.

Нагадаємо, нещодавно у селі вирішили вийти з лона російської церкви: зібрали підписи, провели збори і проголосували. Священник же громаду не підтримав.

Перехід храму уже оформили у Волинській єпархії ПЦУ.