Кількість скарг на неприємний запах у Луцьку зменшилася у сотні разів. Про це заявив міський голова Ігор Поліщук. Нині припинили вивозити мул з очисних споруд, тому смороду практично немає. Втім, над цією проблемою у місті працюють комплексно. Зокрема, “Луцькводоканал” має намір придбати дороговартісне обладнання, яке буде зневоднювати мул, а у висновку і допоможе позбутись смороду взагалі.

Більше про це у сюжеті Марії Вавринюк.

“Луцьководоканал” має намір придбати спеціальний мобільний пристрій для зневоднення мулу на очисних спорудах. Дозвіл на укладання договору фінансового лізингу, щоб придбати цей комплекс, дали на сесії міської ради. За словами директора “Луцькводоканалу”, осад зі стічних вод – ключова проблема для будь-яких очисних, які на сьогодні працюють в Україні за принципом природного осідання і зневоднення.

“Стоки, які сьогодні зайшли сьогодні на очисні, то цей мул покине очисні десь через два роки. За цей період ми дуже багато дій робимо з його перевалом, з його перекиданням, вивезенням”, – пояснює директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк.

Саме це транспортування мулу з мулових карт і сприяє поширенню неприємних запахів містом. Тому чим більше мулу – тим більше смороду. А дегідратор може відразу відділити стічну воду від мулу. Вартість цього обладнання понад 14,5 мільйона гривень. Воно розраховане на потужності луцьких очисних.

За словами міського голови Ігоря Поліщука, найбільш гострою проблема неприємних запахів у місті була в червні-липні. Хоч і не дивно: у цей час з очисних споруд вивезли вісім тисяч тонн мулу. Тому це обладнання, на думку мера, потрібне.  На комплекс зневоднення вже оголосили тендер. Дегідратор планують встановити на луцьких очисних на початку наступного року.