Виконавча директорка регіонального відділення Асоціації міст України у Волинській області Мар’яна Конончук вважає, що якби реформа децентралізації в Україні відбулася раніше, усі від цього лише б виграли.

Про це вона сказала у програмі «По дорозі» на 12 каналі 18 січня.

«Я однозначно задоволена тим, як пройшла реформа децентралізації в Україні. І всі задоволені. Мені здається, що вся Україна з цього дуже виграла. Шкода тільки, що ця реформа пройшла так пізно. Якби вона була зреалізована ще в 90-х, ми мали б сьогодні зовсім іншу систему місцевого самоврядування, інші потужності, інші фінансові можливості», – зауважила експертка.

«Мабуть, це одна з найвдаліших реформ місцевого самоврядування. Найважливіше навіть не те, що ми отримали новий адміністративно-територіальний устрій, зменшилася кількість районів, на цьому теж виграно. Насамперед йдеться про перехід на прямі бюджетні відносини. Тобто з одного боку – бюджет, а з іншого – громада, яка отримує свої необхідні надходження для розвитку», – наголосила Мар’яна Конончук.

«Ясно, що цих коштів недостатньо, ми над цим працюємо. Для цього в принципі і створена Асоціація міст України – щоб допомогти громадам стабілізувати свій внутрішній розвиток і дати можливість мати ті надходження з держбюджету, які дозволять в повній мірі реалізовувати і власні, і делеговані повноваження», – додала вона.

На думку виконавчої директорки регіонального відділення Асоціації міст України у Волинській області Мар’яни Конончук, рівень районів в адміністративно-територіальному устрої України не потрібен і згодом може зникнути.