У Ківерцях хочуть відновити автосправу, аби учні могли вчитися кермувати автівкою посеред інших предметів та відпрацьовувати навички на шкільному подвір’ї. Для цього вже придбали спеціальний автотренажер.

Таке задоволення обійшлося школі майже у 200 тисяч гривень. Придбали його завдяки державній підтримці. А все для того, аби відновити у школі предмет автосправу. Для Ківерців, кажуть, це ціла історія, адже колись у цьому навчальному закладі вчилися водити.

Відпрацьовували навички на шкільному майданчику і по завершенню всі лиш складали іспити у тодішньому МРЕО, потім отримували водійське посвідчення. Тож таку практику хочуть відновити. Щоправда, аби школа отримала на це ліцензію, – необхідно мати відвідну матеріальну-технічну базу. Автотренажер – один із її основних елементів.

Також закупили десятки плакатів для вивчення будови автомобіля та правил дорожнього руху. Є й макет з різними видами світлофорів. Та на цьому не все.

“Нам треба облаштувати майданчик для початкової їзди, привести до ладу навчальні автомобілі, в нас є два “ГАЗ 53″, які треба переобладнати і зробити навчальні”, – каже директор школи №4 Василь Шпирук.

Шкільна територія – під 2 гектари. Тож площа втілити усе дозволяє. Поки ж старшокласникам на факультативах дозволяють спробувати себе у ролі водіїв на автотренажері.

Три монітори імітують реальний рух. Основний – дорога і два бічних, це нібито дзеркала автівки. Учні діляться: добре, що комп’ютер вказує на усі помилки. До прикладу, без пристебнутого ременя безпеки рух не почнеться.

У планах, каже директор, – набирати для автосправи спеціальні групи серед старшокласників. Адже не всі хочуть кермувати, а декому не дозволяє стан здоров’я. Вивчатимуть предмет протягом одного чи двох навчальних років. Учні зі свідоцтвом про проходження автосправи зможуть сміливо складати іспити у сервісному центрі.

На Волині до слова, немає жодної школи, де учні можуть фактично отримати водійське посвідчення.