У Луцький пологовий будинок придбали дороговартісне обладнання, яке своєчасно та оперативно виявлятиме патології у матерів і новонароджених. Якщо раніше жінкам доводилося сидіти в чергах на рентген у інших закладах, де така система є, то нині усе можна зробити в місці.

Про те, скільки коштує такий апарат і хто профінансував мобільну рентген-систему дізнавалася Анастасія Качина.

Сьогодні породіллі вперше переступили поріг щойно відкритої “кімнати щасливого материнства”. Тут їм розповідають про важливість та нюанси грудного вигодовування. У просторій світлій кімнаті нині вже проводять безоплатні навчання. Тут із майбутніми матерями працюють лікарі пологового. Відкрили цю школу за бюджетні гроші та з допомогою небайдужих спонсорів. Фінансово допомогла Луцькрада і з придбанням мобільної рентген-системи. На це із міської казни виділили близько двох мільйонів гривень. Обстежитись на ньому пацієнти зможуть безкоштовно. Апарат, кажуть в медзакладі, був вкрай необхідним.

“Ми раніше використовували інші установи. Або просили… Є обласна лікарня – ми тоді просили провести обстеження, якщо є якась патологія в пацієнта або якийсь стан. Або пацієнта потрібно було вести в лікарню, яка має таке обладнання”, – розповідає директор Луцького клінічного пологового будинку Сергій Сябрук.

Із відкриттям тут ковідного госпіталю було чимало скептиків, які говорили про те, що у такий спосіб Луцький пологовий хочуть знищити. Відкриття школи грудного вигодовування, нове обладнання, та осучаснення медзакладу – відповідь на ці питання, каже Луцький міський голова Ігор Поліщук:

“Коли було два корпуси, було більш просторо, але і кількість пологів зменшилася фактично вдвічі. Тому сьогодні без якогось збитку для роботи персоналу, без збитку для тих пацієнтів, які тут перебувають, облаштовано всі і реанімаційні відділення, і палати, і все інше в цьому корпусі.

Завдяки кваліфікованим лікарям, сприянню влади, Луцький пологовий займає одне із лідерських місць в Україні. Сюди приїжджають народжувати не лише з Луцька чи найближчих районів,  а й інших областей України. Так, щомісяця у стінах цього медзакладу на світ з’являється майже 150 немовлят.