Мистецтво, яке допомагає захищати рідну країну. Десятикласниця з Баєва Олександра Касян вирішила хобі перетворити у заробіток. Утім, зовсім не для себе, а для наших військових. Дівчина змалку полюбляла складати картини з пазлів і з часом брала дедалі складніші композиції. Тепер Олександра складає зображення на тисячу, а то й дві пазлів, і робіт назбиралося стільки, що школярка вирішила зробити благодійний аукціон.

Детальніше про те, як дівчина своїм хобі допомагає нашим захисникам на фронті – дивіться у сюжеті.

«Моя класна керівничка попросила скласти для неї в клас карту світу. Я підшукала такий варіант, бо вибір був невеликий, вона на дві тисячі, і я її склала за 2 дні», – пригадує школярка.

Для десятикласниці Олександри Касян із Баєва кращого заняття, ніж складання пазлів, не існує. Це, каже дівчина, заспокоює, разом з тим розвиває моторику рук, уважність та візуальну пам’ять. Це її хобі ще з дитинства.

«Мені їх дарували на свята і просто купували. Це було моє хобі, але з початком вторгнення російської армії на територію України у нас з мамою з’явилася ідея продавати їх та отримані кошти передавати на допомогу ЗСУ», – розповідає дівчина.

Тож одразу взялася до справи, щоб скласти достатньо картин для виставки. На першій у Волинському музеї бджолярства презентували 10 робіт, і усі продалися. Тепер робить і за попереднім замовленням.

«Вони кажуть: я хочу таку картину. Наприклад, як ця карта світу. І я підшукую чи в інтернеті, чи десь в магазині, купую, складаю. Потім тато мені допомагає. Він клеїть, робить рамку, і тоді вже ми кажемо ціну», – пояснює Олександра.

Картину на 2 тисячі пазлів, каже дівчина, складає за два дні. Суцільну композицію з розкиданих деталей бачить у лічені секунди. До того ж Олександру підтримує вся родина. Допомагають, кажуть, хто чим може.

«Пазли порозкладаємо рівненько, щоб вона бачила. Я хотіла спробувати – нічого не бачу. Це дійсно треба мати талант, щоб скласти як треба», – ділиться враженнями мама Марія Касян.

Раніше, каже дівчина, за картини просили хто стільки може дати. Втім, згодом зрозуміли, що закупка матеріалів, робота, виготовлення рамки обходяться значно дорожче, і для ЗСУ вдається зібрати не так багато. Тож на картини поставили фіксовані ціни.

До слова, з минулої виставки дівчина виручила 2 з половиною тисячі гривень і віддала їх місцевим волонтерам. Це допомогло їм довезти гостинці від громади бійцям на передову. Там же чоловіки розповіли військовим про Олександру. Наші захисники були вражені від такої ініціативи школярки, тож вирішили від себе надіслати їй презент. Волонтери привезли дівчині синьо-жовтий стяг із підписами від бійців.

Дівчина каже, зовсім не очікувала, що захисники особисто відзначать її роботи. Тож тепер має неабиякий стимул допомагати захисникам і далі. Тим паче замовлення є, і скласти картину Олександра може за кілька годин. Тож волонтерити, запевняє, однозначно продовжить.