Про небезпеку, залежність і про те, як змінюється життя і зовнішність наркоманів тепер розповідатимуть дітям, ще з шкільної парти. Шоковою терапією для учнів та студентів можуть стати відеоролики про те, як змінюється тіло людини, залежної від наркотичних засобів.

Про те, хто ініціював проєкт, і скільки грошей на це планують витратити – у сюжеті 12 каналу.

У Луцькій територіальній громаді протягом 2022-2023 років посилено боротимуться із розповсюдженням наркоманії.

У програмі – не тільки замальовування наркотичної реклами та профілактичні бесіди із молоддю, але й створення чат-ботів і навіть реабілітаційного центру для дітей та підлітків для лікування залежності.

“Це великий комплекс роботи, які будуть проведені з учнівською та студентською молоддю, а саме: семінари, тренінги, вебінари, роз’яснювальна робота з батьками. Замальовування, знищення записів і адрес телеграм-каналів, які розташовані на будинках. Розроблені спеціальні чат-боти, котрі будуть давати можливість їх блокувати”, – пояснює директор департаменту молоді та спорту Володимир Захожий.

Луцький міський голова Ігор Поліщук наполягає на тому, аби в закладах освіти проводили так звану “шокову терапію”: показували фільми про те, що робиться із людиною, яка має наркотичну залежність. Така, на його думку, дієва стратегія боротьби із поширенням наркотиків, раніше давала результат

“Показувати, як вчора успішні люди, сьогодні закінчують життя в підвалах, мають крайню форму туберкульозу, вибачте, харкають кров’ю, в них гниють кінцівки і все інше. Ось таку шокову терапію треба проводити, показувати школярам, студентам, студентам вищих навчальних закладів, студентам профтехучилищ, як закінчують безславно своє життя люди, які стали на цю дорогу”, – каже Ігор Поліщук.

Для реалізації програми, пояснює мер Луцька, планують залучити не лише волонтерів, які допомагатимуть у вільний час, а взяти людей на роботу, аби вони системно виконували план та отримували зарплату за зроблене.