Вся країна досі мізкує над тим – про що на початку тижня домовився Леонід Кучма в Мінську і що ж так пропагує офіс президента. Так звана формула Штайнмаєра – має стати дорожньою картою припиненя війни на сході України. Щоправда – жодних домовленостей Київ з цього приводу не підписував. Згоду оформили іншим чином – надіслали лист-відповідь на пропозицію спецпредставника глави ОБСЄ Мартіна Сайдіка. Таким чином вдалося обійтися без легітимізації псевдо-республік. Адже автографів терористів там нема.

В документі йдеться про те, що Україна готова гарантувати Донбасу особливий статус у разі проведення там виборів за Законами України та стандартами ОБСЄ.
Але цього виявилося недостатньо. Парламентарям, які повинні будуть приймати новий закон щодо статусу Донбасу досі не пояснили на які компроміси погодились українські представники. Не зрозуміло, які мають бути безпекові заходи, хто контролюватиме кордон із Росією, чиї силовики забезпечуватимуть безпеку виборів.
Єдине, що зрозуміло, що підписання згоди на Формулу – вимога кремля. Принаймні в цьому запевнив депутат від Слуги Народу Богдан Яременко після наради фракції з президентом.

А от наради з депутатами інших фракцій Зеленський чомусь не провів і не поясни депутатам,

Зеленський ж спробував публічно пояснити свою позицію з цих питань, але не депутатам, а журналістам. І скликав брифінг де заявив, що жодної червоної лінії Україна не перейде, а особливий статус нині окупованим територіям Київ забезпечить лише тоді, коли буде виконано ряд умов.

Наступного ж дня, для посилення ефекту, він записав іще й 15 хвилинне відео звернення до українців де повторив усе сказане на брифінгу.

Але тексту формули Штайнмаєра, який має бути імплементований в новий закон про особливий статус Донбасу, ані громадянам, ані депутатам, так ніхто і не показав. Доречі, саме парламентарі мають цей закон приймати.

А тим часом активісти по всій Україні влаштовують акції-попередження із закликом проти можливої капітуляції.