Сіль стала дефіцитом: як тепер у Луцьку знезаражуватимуть воду. ВІДЕО
Якби не запаси солі, цілком ймовірно, що Луцьк міг би залишитися без питної води. Зупинка заводу «Артемсіль» не лише спустошила полиці в магазинах і змусила людей купувати сіль ледь не за 40 гривень, але й додала клопоту працівникам «Луцькводоканалу». Адже воду, яка тече із наших кранів, робить питною саме сіль. Детальніше – розповідає Анастасія Качина.
«Щоб не було ніяких бактерій і, скажімо, не виникало ніяких проблем у мешканців міста», – пояснює головний інженер КП «Луцькводоканал» Сергій Строк.
Тепер покажемо і розкажемо, як це відбувається на практиці. У спеціальну посудину кожні 3-4 години працівники «Луцькводоканалу» засипають умовно мішок солі. Далі сіль розводиться пом’якшувальною водою. Пом’якшення здійснюється таблетованою сіллю. Рідина проходить по трубопроводах і потрапляє в установку, де під великим тиском електричного розряду сіль перетворюється в гіпохлорид.
«За допомогою дозаторів подається в трубопроводи з питною водою. Далі він перемішується, і вже знезаражена вода через насосні станції з резервуарів подається в місто», – каже Сергій Строк.
Процес безперервний, тож без солі нікуди. І закриття заводу «Артемсіль» таки могло тимчасово лишити нас без знезараженої води. Якби у нас не було запасів.
«Ми це розуміли, що ситуація може зачепити нас у поставках солі, і був створений запас майже на 4 місяці», – заявив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.
Щоправда, нині від цих запасів лишилося всього декілька мішків. Воду очищує сіль із Румунії. Щоправда, дорога, певнять у «Луцькводоканалі».
«Вона виросла в 3-4 рази. Мені здається, ми брали десь в межах 6 гривень за кілограм – попередні були замовлення. Зараз десь біля 21 грн», – розповів Віктор Гуменюк.
А купує сіль підприємство за власні кошти. Себто щодня мусить витрачати 20 тисяч гривень. Із сіллю, впевнені у «Луцькводоканалі», проблем не буде. Запасів вистачає.
«Та, що в нас є, до 1 серпня. У нас уже є заявки на інші об’єми. Теж закордонна. Вона вже є, але зараз ми не можемо її через кордон перевезти», – зазначив директор КП «Луцькводоканал».
Себто проблеми в логістиці. За тиждень, максимум – два, певнять у «Луцькводоканалі», проблема вирішиться. Тож лучанам нічого перейматися за якість води.
Останні публікації
- Магістратура в IT: як стати спеціалістом у машинному навчанні та штучному інтелекті
- Макарони: асортимент і як вибрати ідеальний варіант
- Квитки на автобус Київ – Дюссельдорф: зручне бронювання з Rubikon
- Котел як серце системи опалення
- Збираємо домашній бургер: від булочки до начинки
- Курси англійської мови в Хмельницькому для всіх рівнів
- У МХП відзначили найкращих працівників агронапряму
- Що не можна передавати Новою Поштою з Польщі в Україну?
- Белек 2025: Пляжі, гольф і all inclusive для всієї родини
- Прогноз погоди на місяць Луцьк: що чекати у травні-червні 2025
- Ремонт кавоварки Делонгі: який сервіс обрати у Києві?
- Що краще: бігова доріжка чи орбітрек?
- Основні різновиди меблевої фурнітури
- Косметика оптом від COSMIC: асортимент і переваги для бізнесу
- Чоловічі кросівки Армані та кеди Ванс: стиль і комфорт
- Чому корейська сироватка для обличчя оптом від KEAUTY — ідеальний вибір для вашого бізнесу
- Що таке Твіч: аналітика нових трендів і як нові стрімери нарощують аудиторію
- Антикваріат онлайн: оцінка та продаж без зайвих зусиль
- Як BestRadio.FM змінює формат радіо онлайн: історія та інновації
- Які інструменти потрібні для роботи з металом?
- Зростання популярності мобільних аксесуарів в Україні
- Витоки популярності худі у чоловічій моді
- Скільки коштує посилка з Канади в Україну?
- Усе що варто знати про послуги комплексного ремонту квартири під ключ у Луцьку
- Яка різниця між тактичними і балістичними окулярами?
- Навчання водіння: покроковий гід для початківців