15 травня відзначали Міжнародний день сім’ї. Його заснувала у 1993 році Генеральна Асамблея ООН  для того, щоб привернути увагу до сім’ї як до головного інституту та гаранту розвитку і процвітання будь-якої держави. Щороку  у Вараші  з нагоди цього свята проводять «Сімейні перегони». Останні декілька років спортивний захід відбувається в онлайн-форматі.

Родина Коротенків з Вараша – спортивна сім’я. Кожен займається своїм улюбленим видом спорту. Окрім того, знаходять час і  для спільних розминок.

«Чому займаємося спортм? Тому що це рух, це життя. Діти займаються плаванням, мають великі досягнення. Тато в нас тренер, і я ходжу на тренування», – каже Тетяна.

Їхня сім’я – активний учасник спортивно-інтелектуальних змагань «Сімейні перегони», які вже 12 років поспіль проводить Рівненський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за підтримки Департаменту культури, туризму, молоді та спорту Вараської міської ради.

«Метою цього заходу є залучення сімей до активного дозвілля, пропаганда здорового способу життя та розвиток фізичної культури і масового спорту. Наші спортсмени, сім’ї дуже активно беруть у них участь. Протягом року це проходить у чотири етапи. Зараз у нас триває третій. До складу команди на «Сімейні перегони» входить сім’я з чотирьох осіб: мама, тато та двоє дітей до 14 років», – розповів представник відділу масового спорту міста Вараша Анатолій.

За звання кращої спортивної сім’ї змагаються родини з Рівненського, Сарненського, Дубенського та Вараського районів.  Спочатку через пандемію коронавірусу, а потім у зв’язку з воєнним станом, вже втретє, «Сімейні перегони» відбуваються в онлайн-режимі. Учасники мають виконати умови змагань: самостійно подолати три спортивні естафети і зафільмувати це.

«Відео з проходженням естафет відправляється в обласний центр «Спорт для всіх», і вже обласна комісія за результатами засідання оголошує переможців. Краща сім’я, яка перемагає в обласному етапі, потрапляє до суперфіналу», – пояснює представник відділу спорту.

Наразі спортивно-інтелектуальні змагання тривають. Сім’ї Вараської громади активно відправляють свої відео.

«Ці змагання – хороша ініціатива від організаторів для того, щоб на майбутнє всі сім’ї України могли підтримувати здоровий спосіб життя, і щоб була здорова нація, і щоб наша Україна мала велике майбутнє», – вважає мешканка Вараша Тетяна.

Щороку Вараш представляють 8-10 команд. Спортивні сім’ї міста неодноразово були нагороджені кубками, медалями та грамотами. Такі змагання, як «Сімейні перегони», не лише популяризують здоровий спосіб життя, а й згуртовують родини, які є одним із головних інститутів та гарантів розвитку і процвітання  держави.