Історикиня, керівниця Північно-Східного відділення Інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова з Харкова вважає, що вулиць Пушкіна в українських містах не повинно бути, адже, на її думку, в цьому випадку не йдеться про письменника, а про маркування простору російською імперією.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі.

«Я думаю, що актуально перейменувати вулицю Пушкіна. Зараз у нас (у Харкові, – ред.) триває дискусія щодо пам’ятника Пушкіну. От в Чернігові дуже швидко дійшли консенсусу. Коли люди сидять в підвалах під бомбами, то швидше розуміють, що несе «рускій мір». Там зробили дуже слушно, спокійно, цивілізовано – прибрали бюст Пушкіну в музей.

У Харкові ситуація трошки інакша. В нас є палкі захисники пам’ятника Пушкіну. Це, до речі, був перший публічний пам’ятник у місті, який поставили. Не Шевченку, а Пушкіну! І тут теж цікава історія. Родина Алчевських (це відомі харківські меценати) у своєму приватному дворі поставили бюст Шевченка. Їх змусили його прибрати і натомість публічно відкрили бюст Пушкіну», – розповіла історикиня.

«Це ж історія не про письменника Олександра Пушкіна, а про маркування простору імперією. От у Харкові є вулиця Пушкіна, Пушкінська станція метро, Пушкінський з’їзд і пам’ятник Пушкіну. У той же час є вулиця Хвильового, але вона околиці – це територія, приєднана в 2012 році. Тобто велика різниця у репрезентації українських і російських письменників на мапі Харкова. У нас є вулиця Шевченка – велика, магістральна. Але це не зовсім центр. Там більше їздять авто, ніж ходять люди. А тим часом вулиця Пушкіна в зовсім іншому становищі перебуває», – пояснила Марія Тахтаулова.

За її словами, у Харкові вже поменшало людей, які вважають, що дерусифікація не на часі, однак є й ті, хто проти такого перейменування.

Нагадаємо, у Луцьку є понад сотня вулиць, які носять імена радянських військових, культурних та наукових діячів, серед яких – і вулиця Пушкіна.