Після нічного демонтажу Старий ринок виглядає не дуже: деякі кіоски – перекинуті, майно, яке було всередині, – потрощене. На території досі чергують люди, вони тут вже три дні.

Зранку в відповідь на демонтаж більшість підприємців рушили штурмувати міськраду. Пощади не давали нікому. Ні чиновникам, які заходили у будівлю, ні навіть медійникам.

Як розповіли 12 каналу в лікарні, цієї ночі з Центрального ринку швидка привезла трьох потерпілих. Одного оглянули в травмпункті та відпустили. Інших двох госпіталізували.

Цього дня о 9 ранку мало відбутись засідання виконкому Луцькради. Частину підприємців таки пустили до зали. Ті засідання виконкому перервали, аби обговорити ринкове питання, але діалогу не вийшло.

Підприємці заявили, що у них декілька вимог: скасувати рішення сесії про демонтаж та розібратись із нічним погромом. Для цього, за їх словами, треба скликати позачергову сесію. Очільники міста відмовились.

Що ж до нічного демонтажу, то в.о. луцького міського голови Григорій Пустовіт каже, що це була не імпровізація. Підприємців про вимогу переїхати попереджали декілька разів і давали відтермінування, якими більшість не скористалась. Чому ж пошкодили частину контейнерів у правій частині ринку, яку нібито не мали б демонтувати, сказав наступне:

“Я не можу це коментувати. Треба буде або виїхати на місце, аби провела розслідування патрульна поліція. В тих умовах могли десь і помилиться. Я не виключаю цього, але не можу сказати, що так і було”.

За декілька годин після блокування у конфлікт втрутилась обласна влада. Зокрема, голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко пообіцяв скликати сьомого лютого нараду за участю силовиків, владців та самих підприємців.

Втім, пікетувальники пригрозили й далі блокувати міськраду. Інша частина підприємців перекрила вулицю Богдана Хмельницького. Тим часом Старий ринок не працює. Допоки конфлікт не вирішать, його територію охоронятиме поліція.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ніч зруйнованих контейнерів: розпочали демонтаж Центрального ринку. ВІДЕО.