ЗНО спростили: як завершиться навчальний рік-2022 для абітурієнтів. ВІДЕО
Уже наприкінці травня українські випускники мали складати перше ЗНО. Утім, через війну від звичної системи вступу довелося відійти. Днями Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким спрощується ЗНО, а також скасовуються ДПА та ЄВІ.
«Прописане таке: прийом на навчання у 2022 році на здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, магістра відбуватиметься за особливим порядком без урахування результатів ЗНО. Можливо, я декого здивую, але цей закон не скасовує ЗНО», – зазначила завідувачка відділу ЗНО на Волині Алла Корнейко.
Йдеться і про те, що випускники звільняються від ДПА, вступних іспитів. Вступна кампанія відбуватиметься за спеціальною процедурою. Утім, що це означає – наразі не відомо.
Один із варіантів запропонувала народна депутатка Наталія Піпа. За її словами, абітурієнтам можуть запропонувати онлайн-тест із 3 предметів: української мови, історії України та математики.
«Цей онлайн-тест буде проведений орієнтовно в липні у безпечних місцях. Для тих, хто залишив Україну, навіть передбачається використання консульства, посольства. Результати цього тесту будуть враховуватися як один зі складових конкурсного відбору», – розповіла Алла Корнейко.
Директор луцької школи №1 Андрій Киця каже, що через пандемію коронавірусу ДПА останні два роки і так скасовували, тому до цього не звикати. Тож в атестати вже готуються виставляти учням бали за підсумком річних оцінок. Щодо ЗНО, то, каже, підтримує рішення спростити формат його проведення.
«Є в нас місця в Україні, де сьогодні провести ЗНО просто неможливо. І ні про які рівні умови говорити тут не можна, тому що чисто практично цього зробити неможливо», – каже Андрій Киця.
Утім, бодай якісь тести обов’язково мають бути, щоб абітурієнти могли вступити до вишів і були у рівних умовах. Про це кажуть і батьки 11-класників.
«Діти у відносно спокійних областях, я переконана, мають право на те, щоб якимось чином скласти ЗНО, тому що це механізм, який чітко розроблений, і діти будуть мати впевненість, що є можливість вступати до закладів вищої освіти… Я знаю, що протягом року діти, які визначилися з основними предметами, готувалися», – зауважила мама випускниці Валентина Триндюк.
Тож поки і батьки, і педагоги з нетерпінням чекають детальніших пояснень, як усе відбуватиметься на практиці. До слова, порядок вступу до університетів невдовзі має затвердити Міносвіти. Відповідні документи обіцяють опублікувати протягом 30 днів.
Останні публікації
- Погони без пафосу: як вибрати знаки розрізнення, які працюють на вас
- Хофітол таблетки — ефективний засіб для очищення організму
- Переваги імплантації зубів перед іншими методами
- Як правильно застосовувати серветки для прання під час догляду за делікатними тканинами
- ТОП-10 мінітракторів 2025 року: як вибрати та адаптуватися до змін клімату
- Основні критерії вибору літніх шин
- 5 причин замовити меблі з нержавійки для кафе, ресторану чи бару
- Автоматизація фермерських господарств: тренд чи необхідність?
- Сонячна станція 10 кВт: як правильно розрахувати потужність?
- Чи загрожує вам неалкогольна жирова хвороба печінки?
- Як правильно застосовувати хлористий калій на різних типах ґрунтів?
- Як ефективно проходити навчання в автошколі?
- Міжнародна освіта: ваш успішний старт
- Чому правильно обрана кухня впливає на зручність і естетику
- Як вибрати ідеальний матрац для комфортного сну
- Пальне з Європи та міні-маркет: у Шацьку відкрилася шоста заправка мережі “Паливо”
- Як правильно доглядати за міжкімнатними дверима від виробника Terminus
- Скільки років служить профнастил із полімерним покриттям?
- Як впливає колір лінз сонцезахисних окулярів на очі?
- Чому корисно оформити повне КАСКО на своє авто
- Основні критерії вибору сервісу для виведення Tether BEP20 (USDT) на картку А-Банку
- Як розширити меню кав’ярні за допомогою сиропів?
- UKR PARTS – ваш провiдник у свiтi запчастин Subaru
- Вбудовані посудомийні машини: ідеальне рішення для вашої кухні