Вбивче сонце. На півдні канадської провінції Квебек аномальна спека. За різними даними, кількість загиблих внаслідок теплового удару сягає від одинадцяти до двадцяти людей. Останній тиждень температура в місті впродовж дня не опускається нижче позначки у тридцять три градуси. Спека посилюється також високою вологістю.
У найбільшому місті провінції – Монреалі лікарі швидкої медичної допомоги отримали за останні кілька днів понад тисячу двісті викликів, що на тридцять більше, ніж зазвичай. З огляду на перевантаженість ресурсів, медики звернулися до містян із проханням телефонувати до “швидкої” лише в разі екстремального перегріву.
Міська голова Монреаля Валері Плант заявила, що поліція та пожежники обійшли близько п’ятнадцяти тисяч містян, аби переконатися, що канадці справляються зі спекою самостійно. Влада міста запровадила план реагування на надзвичайну ситуацію. Він включає в себе продовження роботи громадських басейнів, безкоштовну роздачу води та обхід пожежниками помешкань вразливих категорій громадян.
За словами представника департаменту громадського здоров’я Монреаля Девіда Кайзера, усі загиблі не мали вдома кондиціонера та страждали від різних хвороб. Температура повітря в їхніх помешканнях досягала тридцяти восьми градусів. Згідно з прогнозами метеорологів, спекотна погода відступить лише у п’ятницю.