Виходять на мітинги, переказують гроші, купують медикаменти та військову амуніцію. Іноземці підтримують та допомагають українцям.

Наша Марія Вавринюк поспілкувалася з українцями, які проживають за кордоном. Як там ставляться до війни, яку розв’язав агресор Путін?

Страшне вторгнення Росії в Україну засуджує увесь цивілізований світ. Мовчати про вбивства невинних людей, зруйновані ракетами і бомбами будинки, вулиці і цілі населені пункти неможливо.

Більше, ніж іноземці, тривожаться українці, які проживають за кордоном.

Олеся Ніколайчук родом із Луцька, а вже два роки проживає у Швейцарії. Про напад Росії на Україну дізналася посеред ночі, коли телефон почав розриватися від дзвінків.

«Я не могла в це повірити. Зірвалася, ходила колами по будинку, не могла повірити, що це відбувається», – каже жінка.

Жінка згадує, що перші два дні була у стані шоку, а далі зрозуміла: треба щось робити. І почала організовувати допомогу для українців. Вдалося зібрати тонни необхідного вантажу. Швейцарці проявили велику людяність та підтримку, хоча перші дні про це майже не говорили та ставилися до подій дещо холодно.

«Але ми кажемо «швейцарці з холодним розумом, але гарячим серцем». Коли вони справді зрозуміли, що у нас почалася війна, що нас просто розбомбили і продовжують бомбити, вони реально почали допомагати», – наголошує Олеся Ніколайчук.

Підтримують українців і в США. Композиторка та піаністка з України Лариса Кульчицька каже, від почутого й побаченого в інтернеті крається серце.

«Щохвилини щось робиться. Ми про вас думаємо. Ми з вами щомиті. Віримо: Україна переможе», – запевняє вона.

Жінка розповідає, що долею українського народу переймаються і філіппінці, мексиканці.

В Америці, але уже в Маямі перебуває лучанин Марк Нінітчук. Розповідає, настрої американців після повномасштабного вторгнення змінилися, але не кардинально. Реальну ситуацію в Україні розуміють здебільшого ті, у кого є родичі чи коріння в Україні.

«Інші люди цього не усвідомлюють. Вони кажуть: так, це недобре. Але не більше того. Вони не готові глибоко розуміти, що коїться в Україні і що таке, коли бомблять міста, коли масово гинуть мирні люди», – стверджує Марк Нінітчук.

Ще один українець, який проживає в Америці, показує, як їде відстоювати рідну країну на мітинг до Капітолію. Тут зібралися тисячі людей під жовто-блакитними стягами, щемно звучить гімн України. Люди просять закрити небо над Україною.