Шахта “Бужанська” на Волині належить до державного підприємства «Волиньвугілля». Працює цілодобово.

Короткий інструктаж, спеціальний одяг, три жетони «на руки» і півторахвилинний спуск на мінус 370 метрів невідомості – таку процедуру проходять перед тим, як спуститися  під землю, – розповідають у Волинському обласному  центрі зайнятості.

Як і кожна шахта, “Бужанська”  має вирубки для провітрювання та забезпечення життєдіяльності персоналу.  По вирубках головних напрямків люди йдуть до свого робочого місця, здійснюється доставка матеріалів, обладнання. По транспортних вирубках переміщають товар: лавою  рухається комбайн, який видобуває вугілля, його, своєю чергою, конвеєрною стрічкою транспортують безпосередньо в бункер і скипами (спеціальні ковші) підіймають вверх.

На кожному розгалуженні копальні є вказівні знаки, на кожній дільниці – спеціально навчені люди – члени допоміжної гірничорятувальної команди. Ці фахівці мають право відкрити скриню ДГК, дістати респіратори та проводити аварійні роботи до приїзду воєнізованої гірськорятувальної частини.

Зазначають, що на сьогодні на шахті числиться двісті наземних та п’ятсот підземних робітників. У складі п’ятисот «підземників» – дванадцятеро жінок.