США вважають, що реалізація проекту Газпрому «Північний потік-2» послабить економічну ситуацію в Україні та збільшить ризики для Європи. Про це заявила речниця Державного департаменту під час брифінгу.

Речниця Держдепу США Гезер Науерт: “Ми погоджуємося з багатьма нашими європейськими партнерами, що “Північний потік-2” та “Турецький потік” можуть посилити домінування Росії на газових ринках Європи. Це зменшить можливості для диверсифікації джерел енергії. Це може створити ризики у вже напруженому регіоні Балтійського моря, і це сприятиме досягненню Росії цілі у підриві України — що нас особливо непокоїть — припинивши роль України як транзитної країни для експорту російського газу в Європу».

Науерт зазначила, що будівництво “Північного потоку-2” сконцентрувало б близько 75-ти відсотків імпорту російського газу до ЄС через єдиний маршрут. Це підвищить вразливість Континенту перед перебоями в постачаннях російського газу. Окрім того Україна щорічно втрачатиме 2 млрд доларів.

Раніше, парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу “Північний потік-2” через територіальні води країни. Нововедення дозволяють уряду накласти заборону на будівництво газогону з міркувань безпеки чи зовнішньополітичних інтересів. До тепер ці причини не були достатніми для заборони будівництва газопроводу. Проте дочірня компанія Газпрому розробила альтернативний маршрут в обхід Данії.

Активну підтримку у будівництві “Північного потоку-2” надає Німеччина. На думку політиків країни він додасть ресурсів на ринок і знизить ціни.