Онлайн-журнал Sestry розпочав свою роботу 18 вересня 2023 року. Головний офіс онлайн-журналу розташований у Варшаві. Кореспондентки Sestry — це жінки, які через війну залишили свій дім і тимчасово проживають у країнах ЄС, США, Канаді. За кожною з авторок стоїть історія, якою вони поділяться зі світом.

Головною редакторкою проєкту стала Марія Гурська — відома українська журналістка, телеведуча та програмна директорка телеканалу Еспресо.

Онлайн-журнал Sestry створений:

• для тих українок, які були змушені залишити свій дім через війну;
• для тих, хто в Україні воює, лікує, підтримує економіку та інфраструктуру;
• для всіх людей, які хочуть підтримати Україну і прагнуть перемоги демократій над тиранією в усьому світі.

Нова міжнародна платформа Sestry виходитиме трьома мовами — українською, польською та англійською. Sestry — це неймовірні та надихаючі історії людей, які, попри війну, стали сильнішими, про бізнеси, яким вдалось не лише вижити, але й міцно стати на ноги.

На сайті sestry.eu є практичні поради юристів, психологів, експертів з ринку праці. Представлена в новому медіа і політика — інтерв’ю зі світовими лідерами, глибока аналітика та публіцистика від топспікерів.

Серед перших матеріалів онлайн-журналу — стаття Віталія Портникова «Діалог з Україною», ексклюзивні інтерв’ю з кінорежисеркою Аґнєшкою Голланд і письменницею Оксаною Забужко, розмова про майбутнє України з професоркою економічних наук, євродепутаткою від Польщі Данутою Хюбнер, зворушливі історії українців, які пережили окупацію.

Співрозмовники видання Sestry діляться своїми роздумами та спостереженнями про майбутнє України та світу, про сучасне і минуле, яке є невід’ємною частиною прийдешнього.

Журналістки Sestry працюють на найвпливовіших майданчиках в світі, тож редакція пильнуватиме, щоб підтримка України за кордоном не зменшувалась. Ми допомагатимемо українцям бути в курсі головних політичних подій вдома і за межами України.

Міжнародний онлайн-журнал Sestry запускає досвідчена команда професіоналів — польсько-українська редакція ціннісно-орієнтованих людей, об’єднаних прагненням жити у вільній і мирній Європі.

Ядро польської команди:

Єжи Вуйцік — ексзаступник головного редактора «Газети Виборчої» та її видавець;

Йоанна Мосей — ексзаступниця головного редактора «Газети Виборчої» та її виконавча директорка;

Александра Кліх — ексзаступниця головного редактора «Газети Виборчої» та ексголовна редакторка «Високих Обцасів».

З українського сторони:

Марія Гурська — журналістка та ведуча телеканалу Еспресо;

Альбіна Трубенкова — журналістка, ексконсультантка з медіа урядового офісу з євроінтеграції та ексконсультантка проектів представництва ЄС в Україні;

Наталія Ряба — журналістка, працювала в українській редакції RFI (Radio France internationale), колишня старша редакторка тижня на телеканалі Україна 24;

Ірина Твердовська — керівниця Комунікаційного Медіацентру при Посольстві України у Польщі (2022- 2023 роках) та Генеральному консульстві в Любліні.

Медіа створене за підтримки фондів Media Liberation Fund та Kulczyk Foundation.

Запрошують до діалогу та співпраці.

redakcja@sestry.eu