Нещодавно у соцмережах поширювали інформацію про те, що лучанам із четвертою групою крові, у яких резус мінус, треба чимдуж бігти у центр служби крові. Усі почали бити на сполох, поширювати інформацію та вишикувалися у черги поруч із центром. Виявилося, що хтось запустив у мережу фейк.

Наша Анастасія Качина вирішила розвінчати усі фейки і з’ясувати, наскільки забезпечена Волинь запасами крові та чи ділитиметься ними в разі потреби з іншими областями.

Під кабінетами здачі крові – до десяти охочих стати донорами. Тут переважно чоловіки. За 14 днів війни пан Володимир сідає в це крісло уже вдруге. Його кров, каже, – на вагу золота, бо вона рідкісна – четверта група мінус.

«24-го я прийшов, записався. Вчора зателефонували, сьогодні знову прийшов», – каже чоловік.

Очільник Волинського обласного центру служби крові Юрій Кременець каже: з оголошенням в Україні воєнного стану сісти у ці крісла донорів були довжелезні черги людей.

«Люди майже цілодобово сюди приходили. Вони всі свідомо сюди звернулися. У мене телефон був червоний, всі хотіли здати кров, помогти нашим військовослужбовцям», – розповідає директор.

У медзакладі певнять: компонентів крові, еритроцитної маси і плазми нині вдосталь. Більше того, різними групами крові забезпечений кожен лікувальний заклад області.

«Групи як резус плюс, так і резус мінус хватає в достатній кількості», – зазначив Юрій Кременець.

У випадку, якщо якоїсь групи крові забракне, каже директор, у медзакладі є перелік усіх донорів.

«Десь 2-3 тисячі донорів у нас записаних є. І при екстреній ситуації ми до них телефонуємо, вони зразу приходять», – запевнив директор центру служби крові.

Із введенням в Україні воєнного стану усім центрам крові дозволили ділитися своїми запасами із областями, де їх бракує. Поки, кажуть у медзакладі, ніхто не звертався. Утім, якщо така потреба буде – запасів крові на Волині вдосталь, аби допомогти областям, де їх не вистачає. Чи там, де їх цинічно знищив окупант.