Лучанці Ярославі Яворській 71 рік. Вчителька на пенсії живе сама у двокімнатній квартирі. Однак у цьому ж помешканні зареєстрований її дорослий син. Це врахували, коли призначали жінці субсидію.
Цьогоріч правила нарахування субсидій стали суворішими. З 1 травня у деклараціях потрібно вказувати доходи усіх зареєстрованих у помешканні людей. Байдуже – живуть вони у ньому чи ні. Більше того – якщо чоловік і дружина прописані у різних місцях, субсидію все одно розраховуватимуть на них обох.
Так, призначаючи субсидію Ярославі Яворській на новий опалювальний період, чиновники врахують доходи і сина, і невістки, які живуть окремо. Швидше за все допомогу від держави лучанка більше не отримуватиме. Якщо чоловік та дружина зареєстровані у різних помешканнях, до початку опалювального сезону їм потрібно звернутись до відділів соцзахисту. Також це варто зробити людям, у яких змінився склад сім’ї, переселенцям та орендарям помешкань. Вони повинні заново подати заяви на отримання субсидій та заповнити декларації про доходи.
Під час минулого опалювального сезону субсидії отримували майже 70% волинян. На це держава витратила більше двох мільярдів гривень.
Тепер же, за прогнозами чиновників, кількість волинян, які отримують субсидію, зменшиться на третину.