Cвітовий конгрес українців занепокоєний останніми новинами в розслідуванні справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, а також ознаками політичного переслідування лідерів окремих політичних сил в Україні, зокрема п’ятого Президента України Петра Порошенка.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Світового конгресу українців.

“Окремо хотіли б відзначити занепокоєння нещодавнім призначенням колишнього адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником директора Державного Бюро Розслідувань (ДБР). СКУ поділяє думку значної частини світового українства щодо неприпустимості такого призначення через очевидний конфлікт інтересів Олександра Бабікова, а також через фактичне нівелювання значення й досягнень Революції Гідності”, – йдеться в повідомленні.

Конгрес сподівається на перегляд рішення щодо цього призначення, а також закликає провести повторний прозорий конкурс на цю посаду.

Викликають занепокоєння також ініціативи у сфері медіа, а саме законопроєкт про боротьбу з дезінформацією, запропонований Міністерством культури, молоді та спорту України, а також припинення роботи англомовної, арабської та кримськотатарської редакції Українського телеканалу іномовлення UATV.

Крім того, Світовий конгрес українців закликає забезпечити належні консультації, відповідний аналіз і дотримання необхідних процедур перед ухваленням пакету законодавства щодо земельної реформи в Україні.