У Луцьку представники профспілок зібрались у залі засідань готелю, щоб висловити своє невдоволення проектом нового Трудового кодексу, який запропонував Уряд.

Наразі це лише законопроект, який у Верховну Раду подав Уряд. За нього ще голосуватимуть депутати. Але документ вже встиг спричинити чимало галасу. Він пропонує низку суттєвих нововведень напротивагу чинному Трудовому кодексу, який приймали ще в 1971 році.

Ось декілька із них. Відпустку за власний рахунок збільшують з 15 до 30 днів. Офіційно, щоправда, не на важких роботах, можуть працювати учні та студенти. Вони зможуть укладати учнівський трудовий договір, терміном до півроку. У законопроекті йдеться й про захист працівників від дискримінації – вони можуть позиватись до суду.

Та чи не найглобальнішою зміною є те, що усі працівники повинні будуть підписувати трудові договори. Це дозволить врешті офіційно працювати людям з гнучким графіком та фрилансерам.

Найбільш дискусійна новація – роботодавець зможе звільняти працівника за власним бажанням навіть під час відпустки чи лікарняного. У цих випадках він не повинен радитись із профспілкою. Власне, це нововведення обурює профспілки найбільше.

Тож, на цьому засіданні учасники урочисто прийняли резолюцію з проханням до нардепів не підтримувати урядовий законопроект. Натомість пропонують обранцям народу розглянути альтернативні варіанти. Один ініціювала Юлія Тимошенко, а інший – Наталія Королевська.