Велелюдно і змістовно відгуляли день села у Світязі. На святкування прибуло кілька тисяч люду. Тут і туристи, і запрошені гості, в тому числі й закордонні.  

Спортивні змагання міжнародного рівня, святкові концерти, усілякі розваги і частування, все це бачила, а дещо навіть випробувала наша Марія Вавринюк.

Спекотні липневі вихідні. У селі Світязь – тисячі люду. З’їхалися не лише на легендарне волинське озеро, а й відзначити День села. Цьогоріч Світязю виповнилось 590 років.

Святкування розпочалися зрання: спортивні турніри з дзюдо, волейболу, богатирські ігри. Та найбільше людей, традиційно, біля озера. Для малечі – розваги на воді, дорослим – комфорт на пляжі.

Поміж тисяч відпочивальників – велодоставка не менш відомої світязької випічки – пончиків. Туристи навіть слово вигадали для означення сезонної професії місцевих газдинь – пончистки. Випічка – щойно з печі: з вишнями, малиною, усілякою ягодою, шоколадом, маком, згущеним молоком. Зараз у тренді – з чорницею. Цьогоріч за світязький пончик правлять 30 гривень.

Якщо туристів більше вабить пляжний відпочинок, то місцеві охочіше йдуть на культурну програму. На літній сцені села – аматорські і заслужені, співочі і танцювальні колективи, духові і народні музики, професійні і титуловані артисти.

Місцевим концерт дуже до-вподоби. Кажуть, святкують, не гірше, як в Луцьку. Та й село їзнє не стоїть на місці, розвивається.

Над туристичною привабливістю Світязя і комфортом для місцевих жителів, – працюють, каже голова Шацької громади Сергій Карпук. Цьогоріч оновили набережну, слідом каналізують усе село. На часі, додає очільник громади, – парування для автомобілів, яким зараз в центрі ніде дітись.

А кульмінацією святкування став другий Міжнародний турнір з ММА “Кубок Світязя”. У ньому взяли участь спортсмени з чотирьох країн: Білорусі, Таджикистану, Азербайджану та України. Усього уболівальники мали змогу побачити 12 видовищних поєдинків.