До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 12 липня.

Лише за останніх півтори доби потонуло шестеро волинян. У неділю в селі П’ятидні у штучному ставку втопився літній чоловік, його тіло з дна водойми дістали рятувальники. А на пляжі у Володимир-Волинському виявили тіло 17-річної дівчини, яка зникла напередодні. Під час купання також потонули двоє молодих чоловіків на Ковельщині та Старовижівщині. 12 липня ще до полудня у Ковельському районі з дна ставка дістали 26-річного юнака, а у селі Лище – 55-річного чоловіка. Кожен з нещасних випадків розслідує поліція.

20 років чекали асфальтування вулиці, та так і не діждалися. Мешканці села Борочиче, що на Горохівщині, повстали проти селищного голови. Як стверджують тутешні, очільник тихцем і самовільним рішенням скасував ремонт їхньої вулиці, хоча для цього вже виготовлена необхідна документація та виділено кошти. Натомість хоче “закатати” бюджетні гроші в прямому значенні у болото. Селяни і частина депутатів поскаржилися на дії голови громади у поліцію. І, найпевніше, Борочичі позбудуться і доріг, і грошей. У скандальній історії розбиралася Вікторія Притулюк.

Українці зможуть використовувати COVID-сертифікати не лише для виїзду за кордон. Вони знадобляться і в межах України – під час жорстких локдаунів. Аби під час карантинних обмежень мати доступ до всіх послуг чи можливість ходити на роботу тощо. Про це повідомили у МОЗі. Як технічний інструмент він дозволить не закривати підприємства, установи, якщо всі працівники імунізовані. Зазначають, що сертифікат буде в трьох типах: про повний курс вакцинації, про негативний ПЛР-тест на коронавірус і про те, що людина перехворіла на COVID-19. Паперову версію COVID-сертифіката планують на початок осені. Отримати його можна буде через сімейного лікаря чи інший заклад охорони здоров’я.

Волинська обласна інфекційна лікарня суттєво скорочує персонал. Причина – брак коштів на оплату праці. Зокрема, під скорочення потрапляють працівники амбулаторно-поліклінічного відділення та центру боротьби зі СНІДом. А дерматовенерологічне відділення практично ліквідовують, залишиться один лікар та одна медсестра. Працівники вже отримали повідомлення про звільнення 31 серпня. Головна лікарка «інфекційки» сподівається, що до цієї дати ситуація зміниться.

Облаштували ігровий майданчик, заквітчали територію і організували дитяче свято. Усе це активні і небайдужі волиняни, організувавшись у фейсбук-спільності, зробили для малечі з ДЦП. Ці особливі діти кілька разів на тиждень відвідують іпоцентр, що у селі Вишнів неподалік Луцька, де проходять реабілітацію і просто разом проводять час. Про веселе свято і добрі справи, – дивіться у наступному сюжеті.

Велелюдно і змістовно відгуляли день села у Світязі. На святкування прибуло кілька тисяч люду. Тут і туристи, і запрошені гості, в тому числі й закордонні.  Спортивні змагання міжнародного рівня, святкові концерти, усілякі розваги і частування, все це бачила, а дещо навіть випробувала наша Марія Вавринюк.

Інформація для тих, хто планує відпочинок на Азовському морі. Цього річ там навала медуз. Їх настільки багато, що море перетворилося на кисіль, а люди збирають медуз по всьому берегу, вантажать лопатами і вивозять тачками. Курортники нарікають, що марно витратили кошти на відпустку, бо спершу відпочинку заважали дощі, потім морські блохи, а тепер медузи.

День апостолів Петра і Павла відзначає сьогодні православний люд. «‎Петрів день»‎ або «‎Петрівка»‎ – одне з найбільш значущих у церковному календарі свято. Воно вшановує перших з 12-ти апостолів Христа. Петро був звичайним рибалкою, а став відданим учнем Ісуса і проповідником християнства. Павло спершу і сам переслідував християн. Та якось почув голос Христа і осліп. Після цього він увірував в Бога, зцілився, і вже сам проповідував і створював християнські громади. В один день 12 липня обидва святих прийняли мученицьку смерть за Ісуса Христа. Свято особливо шанується у рибалок. Святого Петра вони вважають своїм покровителем.