Свята вечеря напередодні Різдва – наша давня традиція. Щойно сходить перша зірка, уся родина збирається за святковим столом. Дотримуються цієї традиції і в луцькому геріатричному пансіонаті. 

Понад 140 самотніх мешканців закладу з року в рік на свята – разом.

Пані Галина пригадує, як ще у дитинстві напередодні Святвечора батько приходив до хати із колядою. А вона разом із матір’ю ще з третьої години дня поралися над пісними наїдками: капуста тушкована, “ліниві” вареники з грибами, картоплею та капустою, пиріжки, перетерті грушками, огірочки і обов’язково – узвар та кутя за сімейним рецептом. Під скатертиною – сіно, перед вечерею – спільна молитва, а після неї на столі залишають кутю для тих, хто вже відійшов у вічність. А на наступний день – колядки та гості. В стінах геріатричного пансіонату, де мешкає нині, Галина й досі намагається дотримуватися багатьох традицій.

Жінка каже: самотньою себе тут ніколи не відчуває. Разом із нею у пансіонаті сьогодні зустрічатимуть святвечір ще понад 140 мешканців. Кухарі від самого рання трудяться, аби приготувати страви за усіма українськими традиціями.

А у перший день Різдва пенсіонерів чекають найрізноманітніші вже не пісні страви: і домашня ковбаса, і печене м’ясо, і бочок.

Попри те, щодо когось приїдуть родичі і заберуть додому, більшість залишиться у цей вечір у стінах їдальні пансіонату.