Поки у світі вирує коронавірус, в Україні очікують пік грипу. Епідеміологи прогнозують, що вже на початку лютого кількість хворих зросте. Кажуть, що поки ситуація не є загрозливою, хоч епідемпоріг уже перевищено. 

Чи не найбільш вразливі до грипу діти. Чимало закладів освіти в Україні пішли на вимушені канікули. У всіх вінницьких школах – карантин. У Луцьку ситуація трохи краща.

Загалом на Волині відправили  на карантин 49 шкіл. Найбільше – у Камінь-Каширському районі. Окрім цього, в області ще з десяток дитсадків також тимчасово зачиниили. Коли діти повернуться до навчання – поки невідомо. Лікарі наголошують, зараз потрібно бути особливо обачними. Якщо ви помітили перші симптоми хвороби як у дитинни, так і в себе – звертайтеся до медиків. Симптоми грипу і ГРВІ самостійно відрізнити складно.

Грип набагато небезпечніший, ніж звичайна ГРВІ. Він може викликати пневмонію, серцеву недостатність чи інші недуги.  З осені, тобто з початку епідсезону, від ускладнень грипу в Україні померли 13 людей. Усі вони не були щепленими. А саме вакцини, за словами лікарів, найкращий захист.

Щоправда, імунітет після щеплення виробляється протягом 2 тижнів. Тому в цей час краще поберегтися. Не контактувати з хворими, часто мити руки і тепло вдягатися.