Кінець робочого дня у затишному кафе “Кава Авеню”. Як завжди – смачна кава і чудова атмосфера, але цей вечір насправді дуже особливий. У невеличкому залі – аншлаг, сидять (а подекуди й стоять) десятки відвідувачів. На імпровізований сцені – місцеві артисти. Там творили добро.

Четвер, 30 травня. 12 канал разом з “Кава Авеню” влаштував благодійний концерт. Збирали гроші для ГО “Сильні діти”. Це організація, в яку входять сім’ї хворих діток. Вони будують центр іпотерапії – таким діткам дуже потрібні заняття на конях. Для завершення будівництва треба приблизно 300 тисяч гривень. Того дня організація на крок наблизилася до мрії – власник закладу віддав їм усю виручку за вечір.

Почався захід о 19-й. У будь-який інший ясний день в цю пору світло. Нам пощастило – похмура погода зіграла свою роль і у кав’ярні було приглушене світло. Романтика. Першим на сцену вийшов саксофоніст Микола Редько. Яку чуттєву музику він виконував, скільки захоплених оплесків отримав!

Люди заходили за кавою, а залишалися на цілий вечір. Серед відвідувачів – і випадкові гості, і члени ГО “Сильні діти”. Усі спілкувалися нарівні. Затишно.

Далі на сцену вийшов Юрій Поліщук – лідер легендарного гурту “Чорні черешні”. Він “розкачав” публіку улюбленими піснями багатьох волинян. Людей у залі дедалі більшало. Хтось слухав у приміщенні, хтось – спілкувався надворі. Усі говорили про добро. Без фальшу, без лицемірства. 

Я – серед тих, хто надворі. Ловлю на собі погляд незнайомої бабусі.

“А що тут таке відбувається? – питає. – Бо якось гучно”

Розказую про благодійний концерт, про хворих діток, про артистів, які погодилися безкоштовно виступити. А сама готуюся просити дозволу ще трошки пошуміти. 

“Ну раз так, то нехай, потерпимо”, – каже усміхнена бабця і йде. 

“І тут добро”, – подумалося. 

Наступна артистка – учасниця співочого шоу «Х-Фактор» Юлія Іванова. Дівчина народилася в Росії, та вже сім років живе в Україні. Гостей потішила запальними хітами. 

Юлія Іванова

Ловлю тим часом власника закладу Андрія Хоменка. Питаю, чому вирішив долучитися до такої акції, й чекаю стандартну коротку відповідь. Але розмова затяглася на хвилин 20. Я слухала історію про його знайомого, який помер через хворобу. Про те, як важливо допомагати іншим і наскільки цінне людське життя. Так щиро…

Андрій і голова ГО “Сильні діти” Сніжаною Аврамук були знайомі раніше. Він готував каву у закладі, куди вона часто заходила. Сніжана одного разу подзвонила в “Кава Авеню”, аби попросити встановити у закладі скриньки для збору коштів, натомість власник запропонував провести концерт.

“Ви самі часто бачите скриньки в магазинах чи закладах? А часто кидаєте туди гроші? Думаю, якщо й кидаєте – то це гривня-дві. Це малоефективно”, – пояснив Андрій.

“Наш захід – це просто допомога людям. Я хочу, щоб на нашому прикладі багато підприємців схожих закладів допомагали іншим. Бо є багато людей, які цього потребують”, – сказав власник закладу.

Тим часом за мікрофони взялися хлопці з квартету “Luciano”. Їхня фішка – народні пісні у новому аранжуванні. До цього моменту зал був заповнений слухачами. Багатьом довелося стояти. Виступ “Luciano” викликав шквал оплесків і вигуків “Браво”. Те “Браво!” звучало не лише чотирьом юнакам на сцені, а й усім присутнім. Усім, хто допоміг організувати цей захід, усім хто виступав, хто аплодував і просто купив каву. “Браво!” – кожному.

“До 12 каналу звернулася голова ГО “Сильні діти” з проханням про допомогу в організації і висвітленні цього концерту. Пам’ятаю ту нараду у кабінеті директорки Катерини Дулапчій. Ніхто з нас ні миті не вагався – погодились одразу. Ніхто не думав, як це все зробити і де знайти час. Ми робили це щиро, кожен долучався як міг.  Добре, що всі артисти одразу ж погодилися. Виконавці цього вечора створили неперевершену атмосферу. Чужих дітей не буває, тому ми й надалі допомагатимемо тим, хто цього потребує”, – розповіла помічниця директора 12 каналу Ірина Степановська.

Наостанок – емоційний виступ Галини Конах. Фантастичне завершення цього вечора. Оплески ще довго не вщухали. Емоції – теж.

Після завершення концерту взялися рахувати виторг. За вечір зібрали понад 10500 гривень – 30-та частина від потрібної суми. Один вечір, море посмішок і добро.

Текст Іванни ШУБИ

Фото Поліни БЕРЕЗЮК