Балет – це одне з найпрекрасніших мистецтв світу, але для більшості пересічних людей ця сфера обросла величезною кількістю міфів.

Тому журналісти 12 каналу  поспілкувалися із представникими балетної школи School4U, щоб з’ясувати відповіді на найбільш поширені запитання та допомогти батькам визначитися із необхідністю віддавати дітей до танцювальної школи.

1. З якого віку дітям можна починати займатися танцями?

Насамперед батьки хочуть знати, чи є вікові обмеження для навантажень і з якого віку починаються справді результативні заняття.

Деякі студії танцю запрошують на уроки навіть дворічних дітей. У цьому віці дитина вже здатна у формі гри сприймати інформацію і виконувати прості вправи, але за більшістю сучасних методик  краще починати займайматися танцями з трьох-чотирьох років.

Нові навички дітям прищеплюють через ігрову активність, роботу з ритмами, знайомство з різною музикою, спрямоване на загальний розвиток. Класичною хореографією у цьому віці займатися рано (але можливе вивчення деяких елементів).

Безпосередньо балетом краще займатися з 7-8 років. Тоді дитина вже більш вибаглива до себе, а педагог проводить заняття не тільки через ігри, а відповідно до метидоки класичного танцю.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку відкрили балетну школу

2. Як батькам зрозуміти, що дитину варто віддавати на балет?

Батькам треба цікавитися тим, що подобається дитині. Якщо малюк скаче під музику і намагається повторювати випадково побачені рухи – то йому прямий шлях в танцювальну школу.

Але майте на увазі, що дитині буде набаго легше зануритися у танцювальне мистецтво, якщо батьки цікавляться цією сферою та підтримують своє чадо у нелегкі моменти.

3. Чи безпечно займатися балетом з раннього дитинства?

Безпечно і корисно! Якщо дитина здорова і не має ніяких обмежень в навантаженнях, то балет тренує тіло, покращує поставу, позитивно впливає на ходу, сприяє появі красивих жестів. Та й ознайомлення із класичною музикою завжди на користь!

4. Балет – мистецтво, яке вимагає вміння переборювати себе. Як це впливає на дітей?

Коли дитина починає займатися балетом, то швидко розуміє, що все не так просто, як здавалось. Діти можуть розчаровуватися від невідповідності мрій та реальності. Вони приходять у балетну залу з бажанням крутити фуете і стрибати у шпагаті, а насправді багато працюють біля станка, виконуючи нескінченну кількість батман тандю.

Головне завдання педагога – зацікавити дитину і постійно стимулювати її інтерес. Також важлива атмосфера здорової конкуренції, особливо для дітей 7-10 років.

5. Чи правда, що під час занять балетом є багато шансів травмуватися?

Часто й у повсякденному житті люди отримують травми, ростягнення, вивихи, переломи, хоча вони не танцюють.

Якщо порівнювати звичайних людей та тих, хто займається балетом, то останні набагато більше застраховані від побутових травм, оскільки їхнє тіло і координація значно більше розвинені.

Та й безпосередньо в професії є певні правила, яким навчають у танцювальних школах. Якщо їх дотримуватися і бути уважним до себе, ймовірність серйозних травм зводиться до мінімуму.

Для того, щоб з’ясувати відповіді на інші запитання, що вас цікавлять, або записати дитину на заняття танцями, зокрема балетом, у School4U, телефонуйте за номером 096 428 3578, або відвідайте сайт school4u.com.ua.