19 січня, на Водохреще, українці традиційно пірнатимуть в ополонку. Щоправда саме звичних ополонок цього року не буде, адже зима аномально тепла.

Синоптики очікують незначне похолодання цими вихідними, утім вода навряд-чи замерзне. Нині температура водойм близько одного градуса з позначкою плюс. На свято вона не повинна змінитися.

У таку погоду пірнати можна, але з розумом. Напередодні Водохреща краще загартовуватися вдома під холодним душем. Якщо пірнаєте вперше, потрібно проконсультуватися з медиками і занурюватися лише в присутності досвідчених людей. Зазвичай, найбільше лучан збираються на центральному пляжі міста. Хтось пірнає, а хтось лише приходить подивитися.

Якщо ви таки вирішили пірнути, вам справді необхідна консультація, бо є протипоказання. Лікарі кажуть, вживати спиртне чи то для розігріву чи то для сміливості, не варто. Алкоголь розширює судини і лише створює ілюзію тепла.

У воді перебувати варто не більше 10 секунд. А після занурення потрібно швидко витертися на сухо та вдягнути нетісний теплий одяг. Також можна випити чогось гарячого. Якщо пірнати безпечно – можна обійтися без проблем зі здоров’ям. Але перед тим як це зробити, усі радять налаштуватися: і морально, і фізично, і духовно.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як правильно пірнати на Водохреще: поради луцького лікаря.