Зелені свята, Трійця або ж П’ятидесятниця. Це одне із найбільших християнських свят, яке віряни західного та східного обряду відзначатимуть вже у неділю, 12 червня. 

Про традиції цього свята дізнавалась наша Ольга Матвєєва.

Відзначається свято, прив’язуючись до Світлого Христового Воскресіння – на 50 день після Пасхи. Саме у цей день, розповідають, у 381 році на апостолів зійшов Дух Святий і вони різними мовами почали проповідувати віру Христову по всьому світу.

Протоієрей Волинської єпархії Віталій Собко каже, що цей день – це оновлення божої церкви. А якщо говорити суто про христову церкву, це можна назвати день народження христової спільноти.

Ще з тих часів у вірян існує традиція прикрашати свої домівки зеленими рослинами.

“Як символ цієї життєдайності, животворчості Святого Духа це є ця зелень, якою ми прикрашаємо. В нашому регіоні це традиційно лепеха”, – каже протоієрей.

Її продають за день-два до свята. Цьогоріч вона здорожчала: просять 20 гривень за пучок. Але розбирають її – швиденько. Лучани ж поспішають прикрасити свої домівки до свята.

Зелені свята – важливе свято для усіх вірян, однак про традицію розкладити вдома лепеху, виявляється, знають не усі. Насправді ж лепеха росте далеко не у всіх областях. В регіонах заведено прикрашати домівку по різному: гілками дуба, берези, клена чи липи.

Лепеха – незмінний атрибут трійці. Важливо на Трійцю зелень окропити освяченою водою. Люди вірять: так рослини наділяються силою служити на користь людям та зцілювати хвороби.