Чому Європі не вигідно, щоб ми зараз перемагали? Як щодо озброєння, яке гарантує нам дати чимало країн?

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповіла Наталія Романюк, доцентка кафедри міжнародних відносин Волинського національного університету ім. Лесі Українки.

Вона говорить, що Європа не зацікавлена, щоб ми так гарно і швидко перемогли:

«Тому що вони розуміють, що тоді Україна матиме моральне право брати участь у формуванні нового міжнародного порядку, диктувати певні правила гри, бути учасником системи архітектури європейської безпеки. Тому вони не готові до цього».

Також гостя програми розповіла про участь інших країн у цьому процесі:

«Наприклад, Німеччина і Франція однозначно не готові втрачати лідерство у Європі, між ними навпаки є конкуренція. Велика Британія поза межами ЄС сьогодні демонструє свої лідерські позиції і хоче бути гарантом безпеки. Тому це так, як напередодні Першої світової війни: була Антанта і Троїстий союз, і США вагались, куди їм приєднатись. Їм була невигідна ні перемога одних, ні перемога других. Але економічно їм було вигідно приєднатись до Антанти і вони це зробили.

Тому в нашій ситуація Європейський Союз приєднався до нас, бо їм це також вигідніше і геополітично важливіше, але ясно, що ніхто не зацікавлений в тому, щоб Україні дати надсучасну зброю і бути впевненим в тому, що завтра не буде ескалації конфлікту і ця зброя не обернеться проти Європи», – заявила Наталія Романюк.

На її думку, Україна буде отримувати дозовано ту кількість зброї, яка має нам дати можливість утримати свої оборонні позиції.