У Луцьку вже серйозно задумалися над реконструкцією Театрального майдану. Зокрема, фонтан почнуть облаштовувати вже цьогоріч.

Про плани та напрацьовану концепцію говорили під час прямого ефіру головного ток-шоу Волині “Протилежний Погляд LIVE” на 12 каналі.

Перший заступник луцького міського голови Григорій Недопад наголосив, що Театральний майдан є обличчям міста і повинен бути комплексний підхід до його реконструкції:

“Має бути враховано все: не тільки покриття, мають бути враховані всі фасади, треба звертати увагу на історичні будівлі, які є в нас в центрі міста. Я думаю, що концепцію треба розробляти на основі того, що маємо: Свято-Троїцький собор, ЦУМ. Це все потребує глибокого аналізу”, – зазначив Недопад.

Натомість Юрій Казмірук, колишній головний архітектор Луцька (2011-2013 рр.), заслужений архітектор України зауважив:

“Якщо інші майдани мають більш-менш чітке функціональне призначення, то Театральний став поліфункіональним. Там і політичні події, і релігійні заходи. А іноді біля підніжжя пам’ятнику Лесі Українці влаштовують сільськогосподарські ярмарки. Не годиться перетворити майдан у таку мішанину”.

Також Юрій Казмірук зазначив, що думки лучан розділяються: одні підтримують реконструкцію, а інші – ні, мотивуючи відмову іншими нагальнішими проблемами в Луцьку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку на Театральному майдані цьогоріч запрацює фонтан

Начальник управління містобудування та архітектури міста Луцька Веніамін Туз наголосив:

“Треба робити акцент на тому, що це мультифункціональна площа. В нас є величезний перелік заходів, які проводяться на Театральному майдані, вони абсолютно різні. Все це треба передбачити: монтаж сцени, монтаж ярмарку. Розраховувати мусимо на різну кількість людей”.

Протягом ефіру піднімалось чимало питань, зокрема говорили про будівництво фонтану та його зовнішній вигляд, про наявність громадської вбиральні в центрі міста та чи існує нагальність будівництва підземного переходу в центрі міста аби розвантажити автомобільний трафік.

Веніамін Туз закликав лучан ділитися ідеями щодо реконструкції Театрального майдану та анонсував експрес-конкурс