Ситуацію із масовим звільнення військових льотчиків в Україні прокоментував заступник голови Волиньради, колишній військовий Григорій Пустовіт. Порівнюючи наш час і початок 2000-х років, він згадує, що раніше льотчики літали всього 8 годин на рік і при цьому робили все для того, щоб і далі літати.

Про це стало відомо із програми «Позиція» на 12 каналі 19 серпня.

Нагадаємо, у сюжеті 12 каналу йшлося про те, що в Україні масово звільняються військові льотчики. Із тисячі пілотів, які служать у Збройних силах, упродовж останніх двох років лави військової авіації покинули майже півтори сотні. Колишній військовий льотчик Вадим Ворошилов розповів, що звільнитися його змусила бюрократія і дуже мала кількість польотів – усього дві зміни на тиждень.
Григорій Пустовіт каже, що на початку 2000-х була маса проблем, але тоді самі не звільнялися.

«Тоді льотчики просили: дайте нам можливість літати. Не було пального, маса інших проблем, низькі зарплати… Але щоб сказати, що тоді хтось так звільнявся? Навпаки – скорочення було», – каже заступник голови облради.

На його думку, льотчики – це еліта наших Збройних сил.

«Величезні кошти виділяються на те, щоб льотчика навчити. Ми повинні розуміти, що мати авіацію – це прерогатива багатих країн. Військова авіація – це дуже дороге задоволення. Сьогодні у нас немає нових літаків, вони дуже дорогі, дуже дороге обладнання, обслуговування. Але льотчики літають. Так, ми ще не вийшли на стандарти НАТО. Але це уже не те, що було на початку 2000-х.
Трохи дивно чути, що бюрократизація так сильно впливає. Льотчики – це люди неймовірної психологічної стійкості, дуже відповідальні, дисципліновані. Це зразок служби і відповідальності», – наголошує Григорій Пустовіт.

На його думку, причина звільнення льотчика, про якого йшлося у сюжеті, напевно, інша, а бюрократією тільки він пояснює свій вчинок.

«У Повітряних силах всі командири – льотчики. І вони прекрасно розуміють, що таке льотна праця. І якщо встановлюються якісь правила, вони встановлюються льотчиками. Будь-який льотчик може звернутися до своїх командирів і сказати про ту чи іншу проблему. Адже проблема льотчика – це проблема всієї військової частини, всієї авіації. І на зауваження льотчиків реагують. Будемо сподіватися, що цей молодий чоловік десь трошки розгубився. Може, психологічний стан, інші причини», – висловився голова Волиньради.

«Хоча дуже шкода, коли звільняються молоді люди, які уже навчені літати, які мають досвід польотів і повинні сьогодні навчати інших. Для держави це величезна втрата», – додав він.