Лучани просять облаштували нові велодоріжки в місті.

Відповідну петицію зареєструвала Вікторія Скомороха.

За її  словами, це рішення є дуже актуальним через низку причин:

  • далеко не всі мають можливість мати автомобіль;
  • по-друге є велика кількість вулиць, через які не проходить маршрут громадського транспорту, що спонукає людей вибирати велосипед;
  • по-третє, велосипед є зручним засобом пересування по такому компактному місту, як Луцьк.

Для зменшення випадків ДТП за участі велосипедів на під’їздах до Луцька, зокрема з Струмівки, Рованців, Підгайців, а також з деяких районів Луцька авторка пропонує облаштувати велодоріжки хоча б з одного боку.

Наявність таких пристосувань для велосипедистів особливо важливо на малоосвітлених, або неосвітлених ділянках дороги. Такі рішення дадуть змогу мінімізувати ризики виникнення автотранспортних пригод за участі велосипедистів та автомобілістів.

“Інша справа-це пішохідна вулиця Лесі Українки, не завадить облаштувати і там велодоріжку. Це сприятиме порозумінню пішоходів та велосипедистів в доволі людній пішохідній зоні Луцька. Проте, також потрібно контролювати дотримання правил пішоходами не виходити на велодоріжку, щоб запобігти конфліктних ситуацій, внаслідок наїзду на них. Обов’язково повинна бути відповідна розмітка та знак, за можливості встановити вказівні стовпчики вздовж доріжки для візуального орієнтування учасників руху на цій вулиці”, – зазначила авторка петиції.

Петицію зареєстрували 20 травня. За 4 дні вона зібрала понад 100 голосів, що складає третину від необхідної кількості. Якщо петиція набере 300 підписів, її розглянуть у міській раді.