У Луцьку на вулицях Володимирській, Львівській, Рівненській, Кравчука, Винниченка, Лесі Українки, Франка, Бандери, проспектах Волі, Соборності перші звуки сирен пролунали вчора, 25 лютого. Та почули їх не усі. Тихо було на 40-му кварталі, Набережній, Дубнівській, Гнідавській, Потебні, в мікрорайоні ЛПЗ. Але і ті, хто чули, і ті, хто ні, пішли в укриття.

Міський голова Ігор Поліщук каже, що сирену вмикає управління цивільного захисту Волинської ОДА на підставі даних від військових, і просить попросив навести лад із системою оповіщення.

«Надходить дуже багато скарг від людей щодо того, навчальна це тривога чи не навчальна, який рівень гучності, десь чути, десь не чути… Люди не можуть зрозуміти, як їм діяти. Тому прошу навести лад з цим питанням», – звернувся мер.

Водночас в ОДА інформують: тестування системи оповіщення закінчилося ще в обід 25 лютого. Далі у кожному випадку, коли лунає тривожний сигнал, ховайтеся в найближче укриття. Покинути його можна лише після звучання сирени з повідомленням «Відбій повітряної тривоги».

Щодо того, чому сигнал так погано чути в районах міста, – відповіді немає. Над чим, кажуть, працюють.

В ОДА рекомендують вмикати радіостанцію «Луцьк» на хвилі 88,3 FM, щоб чути всі можливі повідомлення про надзвичайну ситуацію. Однак лучани повідомляють, що коли в місті лунали сирени – там була тиша.

Нагадуємо, як працює оповіщення Волині – всієї області, без винятку

Ініціатором оповіщення є військові Оперативного командування «Захід». Виконавцем – управління цивільного захисту Волинської військової адміністрації.

Щойно у військових з’являться інформація про виліт невстановлених ворожих літаючих об’єктів (ракета, літаючі апарати) – вводиться режим тривоги.

Військові діють так саме тому, що невідомий напрям польоту літаючої загрози.  Після підтвердження або спростування загрози знімається режим тривоги.

Навіть найнижчий рівень ризику – це ризик!!! Тому кожен раз оголошується тривога. Давайте ставитись відповідально до нашої безпеки!

Про закінчення тривоги повідомляють додатково.