Волинський священник і капелан Михайло Бучак розкритикував ідею Папи Римського Франциска про хресний хід у Римі, під час якої хрест символічно несли б українка та росіянка, і це мало би символізувати примирення України з росією.

Про це йшлося у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 13 квітня.

«Напевно, ідея певною мірою мала добрі наміри: показати, що все-таки український і російський народ мають примиритися, війна має зупинитися. Але є такий вислів: добрими намірами вимощена дорога до пекла. Цей задум у кінцевому результаті, на жаль, має негативні наслідки. Тому що це можливо років через 50: Українка і росіянка несуть разом хрест на Голгофу… Сьогодні ж хрест на Голгофу несе тільки Україна. Росія не несе хрест на Голгофу. Росія сьогодні – це уособлення Понтія Пілата, Каяфи. Росія сьогодні – це уособлення тих, хто кричав «Розіпни!». Росія сьогодні – це уособлення тих негідних воїнів, які катували Хреста.

І навіть на якомусь містичному рівні показати, що росія несе хрест? Ні! Росія на сьогодні – це сторона темряви. А там, де є світло, немає місця темряві. Тому, можливо, думка в початковому варіанті була хороша, але сьогодні це було би блюзнірство щодо українського народу. Ми не можемо йти поряд, тому що ми по різні боки. Нині діє інший принцип: хто не з нами, той проти нас. Ми не можемо йти з тими людьми, які проти нас», – зазначив священник.

Він наголосив, що винуватцем у тому, що відбувається, вважає не лише путіна, а й самих росіян, переважна більшість яких підтримує війну в Україні.

«Дружина російського воїна просить ґвалтувати його українських жінок… То, може, з такою жінкою хрест понести? Ви собі уявляєте українку, яка просить чоловіка ґвалтувати російських жінок?.. Тому в нас нічого немає спільного.  І не тільки з путіним, а й із російським населенням. Бо це не народ і не нація», – зазначив Михайло Бучак.