Буквально за 2-3 тижні в Україні розкупили усі бюджетні електроавтомобілі. Ще за два тижні – розібрали все, що було на ходу. Ситуація на європейському ринку не краща – попит на такі авто зростає через ембарго на нафту рф, про що говорять в Євросоюзі.

Керівник сервісу із продажу електромобілів Роман Свіржевський у програмі “Актуально” розповів, що така зацікавленість в електрокарах вплинула на ціну.

“Попит не те, що зріс, він вибуховою хвилею накрив український ринок. За 2-3 тижні зі 150 електрокарів дешевого сегменту (до 10 тисяч доларів) розгребли все миттєво. Ще за два тижні забрали все інше, що було в гарному стані і могло їхати. Все решта, що залишилося, – частково непридатне до використання. В Україні розібрали майже все. Зараз активно скуповують на ринках Європи. І це не лише українці все розбирають. Через загрозу нафтового ембарго рф європейці почали також купувати саме електрокари. Зазвичай це Nissan Leaf, Renault Zoe, Tesla”, – каже Роман Свіржевський.

Ціни – відповідно – зростають. Наприклад, Nissan Leaf подорожчав практично в два рази. До війни він коштував 7 тисяч доларів, зараз – така сама машина вартує в районі 12 тисяч.

“Водночас дорожчий сегмент, ті самі Tesla, вони трошки навіть подешевшали. До Нового року ціна була 35-40 тисяч доларів. Зараз 32-33 тисячі. Це буде автомобіль 2018 року із запасом енергії на 350 кілометрів”, – пояснює експерт.