Гідромасажні ванни, басейн для витяжки хребта, циркулярні душі, зали лікувальної фізкультури. Наша знімальна група побувала у медичному центрі реабілітації учасників бойових дій. Про те, яку допомогу там можна отримати, скільки це коштує і чи пускають у медзаклад цивільних, – далі у сюжеті.

Віктор – захисник України. Травму ноги на війні, каже, отримав уже вдруге. Перший раз у 2014-му, другий вже зараз – на Миколаївщині.

Пораненого бійця ми зустріли у луцькому медичному центрі реабілітації учасників бойових дій. Тут надають безкоштовну медичну та психологічну підтримку військовослужбовцям, ветеранам та учасникам бойових дій.

«Є і з вогнепальними пораненнями, є і з переломами, і є з неврологічними проблемами, є і з психологічними проблемами», – каже лікар-фізіотерапевт Юрій Дубина.

Медичний директор центру Ігор Гнетньов розказує: одночасно отримувати допомогу тут можуть понад 150 людей. І це не лише військові, двері медзакладу відчинені і для цивільних. Щоправда, перші поза чергою, другі – у міру просування списків.

«Тобто пільгова категорія – це та, яка включає учасники бойових дій, інваліди війни, сім’ї їхні, – складає близько 30%. Але відсоток весь час збільшується», – стверджує Ігор Гнетньов.

У центрі є гідромасажні ванни, басейн для витяжки хребта, циркулярні душі, душ Шарко, тренажери, що допоможуть реабілітуватися в разі порушення опорно-рухового апарата, соляна кімната.

Що важливо, у медичному центрі є можливість для цілодобового перебування пацієнтів. У палатах обладнали 17 ліжкомісць.

«Заклад працює, постійно оновлюється. Оновлюється і медична апаратура, фізіоапаратура, і взагалі тут значна кількість саме медичних послуг різноманітних, які тільки можуть бути зараз в нас на ринку медичної допомоги», – зазначає начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Володимир Лотвін.

Для пацієнтів працюють висококваліфіковані та досвідчені фізичні терапевти, ерготерапевти, реабілітологи, невропатологи, ортопеди-травматологи, психологи, терапевти мовлення, логопеди. Усі вони готові допомогти нашим воїнам у фізичному та психологічному відновленні.

«Сьогодні особливу увагу треба приділити психологічній реабілітації. Ми будемо розширювати спектр і зону надання цієї психологічної допомоги. Зараз допрацьовуємо нашу програму для того, щоб це було масово, для того, щоб це було доступно, для того, щоб цією психологічною допомогою охопити максимально тих, хто повертається», – каже міський голова Ігор Поліщук.

Лікарі запевняють: переступивши поріг цього медцентру, абсолютно кожен військовий має спілкування із психологом.

«Оглядає психолог всіх обов’язково, потім у міру необхідності лікар-психолог. Є просто психолог, є лікар-психолог, є лікар-психіатр. Якщо вже є психічні проблеми, тоді до лікаря психіатра», – пояснює лікар-фізіотерапевт Юрій Дубина.

Психологиня Любава Казмірчук каже: психологічна допомога військовим була потрібна завше, а надто зараз.

«Це починається з того, що ми пояснюємо військовому, що з ним відбувається. Тому що, коли він відновлюється після поранення, то це точно має вплив не лише на його фізичне здоров’я, але й на психологічне», – зауважує Любава Казмірчук.

Медичний центр реабілітації учасників бойових дій розташований за адресою: місто Луцьк, проспект Волі, 66а.