Головний редактор 12 каналу Олександр Бугаєнко і його дружина Тетяна (яка працює в нас журналісткою) влаштовують експеримент – на власній шкурі вони перевірять, чи реально прожити місяць на одну мінімальну заробітну плату. Вони планують прожити місяць на одну офіційну мінімальну заробітну плату (без вирахування податків), що становить 4723 гривні. За ці гроші Бугаєнки планують збалансовано харчуватися, купувати необхідні засоби гігієни й побутової хімії за мірою необхідності, а також – платити за комунальні послуги. 

Своїми успіхами й невдачами вони діляться на сторінці в інстаграмі.

Минув перший тиждень експерименту. За цей час подружжя витратило 590 гривень. Більшість цих грошей пішла на продукти.

Нагадаємо, що раз на тиждень Таня складає меню. Тоді пара йде за покупками – беруть усе необхідне для приготуваня визначених страв. Бугаєнки наголошують, що такий спосіб планування заощаджує бюджет. Зі спонтанних покупок цього тижня у них були лише яблука (які обійшлися у 45,30 грн), дріжді, кефір та вітаміни.

“У нас закінчився вітамін Д (118 грн). Це щоб ви не думали, шо ми лише на продукти гроші витрачаємо. Якщо додати це, плюс витрати за всі дні з 1 по 6 червня, виходить 590,45 грн. Ми задоволені! Планували 500 грн на продукти, плюс ще 100 резервних, так і вийшло”, – поділилися Бугаєнки.

Ось які висновки подружжя зробило за перший тиждень експерименту:

  • від шоколадок можна відвикнути;
  • ходити скрізь пішки – кайфово, але не в дощ;
  • при ретельному плануванні можна вкладатись у менші суми;
  • після святкувань можна зекономити на їжі;
  • економне харчування вимагає значно більше часу біля плити.

На початку другого тижня Бугаєнки знову пішли за покупками на найближчі 7 днів.

“Вклались у 356 грн. Купили багато овочів, молоко, зелень, м’ясо, гриби. За вашими порадами – нут. Всього має вистачити на тиждень, сподіваємось, багато докупляти не доведеться”, – йдеться на сторінці учасників експерименту.

View this post on Instagram

Нуль витрат за день!⠀ ⠀ Ми дуже тішимось, коли вдається не витратити жодної копійки протягом 24 годин ? Сьогодні багато ходили пішки. Вперше після карантину відвідали басейн? Коли вийшли, збиралось на грозу, але ми вирішили зекономити, мужньо оминули маршрутки і пішли собі. Пощастило – задощило як тільки ми прийшли додому?⠀ ⠀ Меню:⠀ ✔️Сніданок – сінабони⠀ ✔️Обід – суп зі шлуночками і хліб⠀ ✔️Вечеря – печена картопля з бичками у томатному соусі⠀ ✔️ Перекуси – банан і сінабонисінабонисінабони⠀ ⠀ #вижитинамінімалку⠀

A post shared by Вижити на мінімалку (@ua_survivor) on