У Баєві Луцького району не вщухають релігійні суперечки. Раніше громада проголосувала за перехід церкви Успіння Пресвятої Богородиці до ПЦУ. Уже й отримали відповідні документи. Та от колишній настоятель не поспішає віддавати ключі людям. Тепер селяни розділилися на два табори, і питання палко обговорювали на церковному подвір’ї. Намагалися зарадити проблемі й кулаками.

У той час як на подвір’ї храму Успіння Пресвятої Богородиці перебували прихильники Московського патріархату, до воріт прибула громада, яка прийняла рішення перейти до ПЦУ. Ба більше, віряни вже приїхали на спільну молитву з відповідним розпорядженням від владики Михаїла. Та не тут то було.

«Наша громада отримала розпорядження митрополита Михаїла про створення релігійної громади Православної церкви України. Благословенний священник Ігор Скиба, власне, приїхав провести перше богослужіння, але у храм ми зайти не змогли – помолилися за перемогу України, за здоров’я та збереження наших воїнів перед храмом», – розповів мешканець Баєва Руслан Римарук.

Колишній настоятель храму Василь Левковець не віддає вірянам ключі від храму. Частина людей рішення священника підтримує.

Священник переконаний, що збори відбулися неправомірно, і все, що перехід дасть, – це розбрат між селянами. На його думку, треба дочекатися Собору, і УПЦ МП стане автокефальною. Це, мовляв, вирішить усі проблеми. Тож людей, які хочуть забрати ключі, на територію храму не пускає.

«Пробували увійти в храм, але священник Левковець згоди не дає. Створили вони живий ланцюг, закрили всі ворота на вхід до храму, закрили сам храм, були поліція, тероборона», – каже Руслан Римарук.

«Там вони були з раннього ранку. Вони там закрилися, перед брамою поставили таких міцних чоловіків своїх. Таких амбалів. Потім з’явилася поліція і створила ще один ряд «непускання». І це 4 години лайка, а поліція стоїть муром», – розповіла місцева мешканка Марія Моклиця.

Суперечки ставали дедалі гарячішими, і врешті віряни спробували потрапити на подвір’я храму тиснявою. Та жодного результату це не дало.

«Гучним спілкуванням дійшли згоди, що храм буде опечатано. Раз не можемо зайти туди ми – не зайдуть і УПЦ МП до подальшого якогось юридичного вирішення ситуації», – повідомив Руслан Римарук.

Поки на державному чи регіональному рівні владці не вирішать, як бути в таких ситуаціях, церква в Баєві буде опечатана.