Попри вихідний, у понеділок на Центральному ринку Луцька гамірно. Тут влаштували санітарний день. Прибирання не поверхневе, а генеральне. Прохання нових власників ринку навести лад на своїх точках почули не всі підприємці. Але ті, хто прийшов, натирають контейнери до блиску.

Побували на понеділковому суботнику і наші журналісти.

Генеральне прибирання – ідея нової адміністрації ринку.

«Я хочу, щоб у нас було повне порозуміння, щоб ми знайшли мову, щоб ми росли, щоб до нас зверталися люди… Якщо люди будуть бачити те, що ми пропонуємо, буде сервіс, буде чистенько – я надіюсь, що до нас прийдуть люди», – сказав завідуючий Центральним ринком Олег Марченко.

Приклад показують продавці м’яса. Кожен натирає до блиску свій холодильник. Більшість цих торговців працюють на Центральному ринку по 15-20 років.

«Ми завжди все прибираємо, всі вимоги виконуємо, як має бути», – запевнив підприємець Олександр.

Крім того, що навели порядок у морозилках, ще й пофарбували тачанки, на яких возять м’ясо й сало, також відновили сміттєві контейнери.

До пропозиції генерального прибирання підприємці поставилися по-різному. Половина не прийшла. Хтось мав плани, хтось проігнорував прохання нового керівництва. Ті, з ким ми спілкувалися, або категорично проти говорити, або ж сумлінно прибирають свою територію.

«Ми працюємо з людьми, ми працюємо з великою кількістю людей. Коли бардак, навіть неприємно в тієї людини чи в того продавця щось купити-придбати», – розмірковує підприємиця Оксана.

Про чистоту, каже жінка, слід дбати будь коли. Тому ідею з санітарними понеділками підтримує. А хто торгує на вулиці, кажуть, що підтримувати чистоту, не так вже й легко.

«Пил йде кругом зі всіх сторін, де б ви не старалися що робити. А якщо вітер здіймається – він піднімає весь пил із підлоги. І не тільки звідси, а й з дороги навіть несе», – розповідає підприємець Сергій.

Не шкодує, що свій вихідний присвятила прибиранню, і контролерка Зоя: «Наведемо якийсь порядок – і навіть самому приємно в таку чистоту зайти».

Про попередніх господарів ринку жінка поганого сказати не може, але ринку уваги приділяли значно менше.

«Побілили стелі і все. А зараз все: і стіни миють, і дезінфікують, і все підряд, як то кажуть», – ділиться враженнями контролерка.

Не впізнати молочний і м’ясний відділи. З самого ранку тут трудилися не лише штатні прибиральники, а й працівники клінінгової компанії. Мили все: вікна, стіни, робочі поверхні, обладнання.

«За допомогою мийки високого тиску трифазної, це все промивається, наноситься засіб антижир, щоб жири розчинилися, які тут назбиралися не за один рік, звичайно», – розказує директор клінінгової компанії Іван Король.

Увесь наліт спершу розчиняли, потім змивали. Завдяки цьому зник і неприємний запах у молочному та м’ясному відділах.

Відтепер кожного першого понеділка місяця тут санітарний день. Уже у вівторок Центральний ринок зустріне своїх відвідувачів як мінімум чистішим. Крім того, на базарі з’явилася охорона. Тому тут вже не побачиш пияків, ромів чи безхатьків.