У «Дії» з’являться нові види COVID-сертифікатів. Окрім свідоцтва про повний курс вакцинації, можна буде сформувати і документ на основі негативного результату ПЛР-тестування. Впроваджують також сертифікати для тих, хто вже перехворів на коронавірус і має антитіла.

Щоправда, отримати нові види свідоцтв поки не може ніхто.

У сусідній Польщі такі свідоцтва вже діють, Україна – пасе задніх. Нині в “Дії” доступні лише жовтий та зелений сертифікати про вакцинацію. Тож із проханням сформувати його лучанка Олена Войтович-Шевченко звернулася до медиків.

“За сертифікат про одужання вони знають. Але ще жоден лікар, до якого я зверталася, – його не видав і навіть не бачив фізично, тільки в інтернеті. Фактично, його ніхто ніколи не бачив. І як його зробити його теж не знають”, – розповідає лучанка. 

Медики пояснюють: сертифікати про одужання – це лише гучні заяви Мінохорони здоров’я. Жодних пояснень від міністерства – немає.

Не знають медики і скільки сертифікат про одужання діятиме. А лише впродовж трьох діб буде доступне свідоцтво на основі негативного ПЛР-тесту. Щоправда, коли запровадять нові види сертифікатів лікарі не здогадуються, адже жодних офіційних розпоряджень ще не отримували. В Національній службі здоров’я України пояснюють: усі питання до Міністерства цифрових технологій.

Втім, обіцяють: нові види сертифікатів в розробці і будуть доступні вже найближчим часом. Поки ж і платформа “Дія”, і медики можуть генерувати лише сертифікати про вакцинацію.