Згідно із результатами виборів ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у другий тур вийшли Ігор Коцан (328 голосів) та Анатолій Цьось (518 голосів).

Нагадаємо, що 20 листопада у Луцьку відбулися вибори ректора СНУ. У них брали участь викладацький склад університету, а також адміністративні працівники вишу та студенти, відповідно до квоти.

Загалом було 7 претендентів на посаду ректора найбільшого вишу Волині. Це  Олександр Колб,  Ігор Коцан,  Наталія Коцан,  Тереза Левчук,  Анатолій Цьось, Анатолій Шваб,  Віктор Шостак.

Згідно з протоколом, якщо хтось один із кандидатів не набирає більше 50 % голосів, то за 7 днів відбудеться 2 тур виборів, в якому візьмуть участь 2 кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів.

Отже, через тиждень за посаду ректора на виборах боротимуться Ігор Коцан і Анатолій Цьось.

Серед основних цілей Ігоря Коцана:

  • Інтеграція навчання та наукових досліджень. Зокрема, побудова організаційної та просторової структури, що сприятиме зміцненню природничих, точних, гуманітарних, соціальних і медичних наук; розвиток інтегрованої IT-системи університету на базі наявних і перспективних технологій тощо.
  • Висока якість навчання. Зокрема, у планах – створити сучасний центр студентського самоврядування оснащений найсучаснішою технікою; розробити алгоритм фінансового заохочення кращих студдеканів та найактивніших у громадській діяльності студентів, нараховувати додаткові бали за активну громадську діяльність. Також хочуть запровадити дуальної освіти, розширити й урізноманітнити пропозиції напрямів підготовки та спеціальностей, створити науково-технічний центр СНУ імені Лесі Українки; розвинути програм «подвійних дипломів» тощо.
  • Найвища якість наукових досліджень. Зокрема, забезпечення умов дослідження світового класу для найкращих студентів, аспірантів і дослідників; сприяння розвитку міждисциплінарних досліджень; підтримка наукових досліджень.
  • Дієвий вплив на соціальне, культурне й економічне оточення. Зокрема, посилення позицій вишу як лідера експертних думок і позицій на регіональному, національному та міжнародному рівнях; упровадження інтегрованої системи просування та формування іміджу вишу.
  • Ефективне управління. Зокрема, демократизація управління; децентралізація адміністрування зі збільшенням незалежності факультетів; підвищення престижу вишу як працедавця тощо.
  • Університетське містечко (науковий парк). Воно стане простором для реалізації новітніх інженерних проєктів у сфері міського будівництва й архітектури, ландшафтного дизайну, відновлюваних джерел енергії та соціальноприродної взаємодії. Науковий парк буде пріоритетною науково-технологічною інвестицією міста.

Щоб ознайомитися з повною програмою  Ігоря Коцана натисніть тут.

Анатолій Цьось у свою чергу обіцяє наступне:

  •  Повернення до дискусії щодо назви університету. Коли вуз перейменували, мали побудувати європейське студентське містечко. Тоді багато викладачів виступали за те, щоб це не була проста зміна вивіски і були готові пожертвувати назвою заради містечка. Але його немає й донині. Анатолій Цьось розповідає, що  уважно проаналізував як називаються найкращі університети в світі і всі вони йменуються відповідно до місця розташування.
  • Створення видавництва. В університеті воно було, але, на жаль, на сьогодні не працює. У видавництві можна буде друкувати як праці викладачів, так і презентаційні матеріали.
  • Створення медичного факультету. Пів року тому університет ліцензував спеціальність «Медицина». Якщо є ліцензія, треба робити набір, а для того, щоб робити набір, треба умови для навчання – не лише приміщення, а й забезпечення.
  • Активізація міжнародної роботи. Часто у своїй діяльності вузи декларують наміри про міжнародну співпрацю – уклали угоду, пропіарилися і на цьому все. Анатолій Цьось хоче, щоб ця робота була результативною. Треба проводити конференції, стажування, спільні наукові дослідження, реалізовувати проекти.
  • Зміна системи преміювання викладачів. Анатолій Цьось розповів, що йому подобається варіант рейтингу Тернопільського медичного університету – кожен зароблений за певну діяльність бал перераховують у грошовий коефіцієнт. Наприклад, заробив 5 балів – отримав 500 гривень. Таким чином наприкінці року підбивають підсумки і викладач може отримати премію, що рівноцінна річній зарплаті.
  • Переоснащення та реконструкція гуртожитків.  Необхідно облаштовувати гуртожитки готельного типу, де буде кімната для проживання, ванна та місце для приготування їжі. Студент буде там комфортно себе почувати. Анатолій Цьось прихильник підходу, що якщо робити щось, то робити це добре. Також треба обладнати територію університету і гуртожитки камерами відеоспостереження задля безпеки і тоді на 90% знизиться рівень різних порушень.

Щоб ознайомитися із програмою Анатолія Цьося детальніше, натисніть тут.