Обійстя, прикрашені вишитими рушниками і квітами. На вулицях ярмаркують народні майстри, виспівують фольклорні колективи, козаки варять куліш і розкладають щойно спечені пироги господині. На свято села, яке співпало ще й з церковним престольним празником, у Рокинях, Липлянах і Прилуцькому зійшлися старі, малі, запрошені і влада.

Про особливості сільських гулянь в об’єднаній міській громаді Анастасія Качина розповість.

У Липлянах – одночасно і престольний празник, і День села, тож місцеві готувалися задовго і з подвоєним завзяттям. Кожна господа – у квітах і рушниках. Пироги, паляниці, солене, варене, квашене, копчене, сальце, винце і дещо міцніше ґаздині зносять до сільського культурного осередку, щоб і своїх, і гостей почастувати.

Цьогоріч з липлянцями святкує і голова об’єднаної Луцької громади. Каже, числом село невелике, але дуже згуртоване та ініціативне

“Особлива атмосфера тут, в Липлянах. Я коли заїхав, то відразу ця атмосфера свята присутня. Тому що дійсно і прикрашене село дуже гарно. І видно, що люди ініціативні. Не очікують, що їм щось принесуть, а самі організовуються, самі об’єднуються навколо цього свята”, – каже луцький міський голова Ігор Поліщук.

Найбільшим подарунком для Липлян, каже міський голова стане реконструкція очисних споруд. Роботи уже розпочали.

А от до Рокинь на ремісничий ярмарок з’їхалися майстри з усієї області. Розмаїття народного хенд-мейду від вишиванок-гаптованок до іконопису.

Різноманітно і людно в Рокинях невдовзі буде і у будень. Очільник луцької громади обіцяє тутешньому музею-скансену всеукраїнську туристичну славу.

Гучно відсвяткували День села і в Прилуцькому. Влаштували різноманітні майстер-класи, ярмарки народних ремесел, яскраві та оригінальні фотозони, виступи дітей і безліч емоцій.  Підставою для радощів у тутешніх мешканців було не лише свято, а й капітально відремонтована вулиця, що відновила сполучення з Луцьком, а також новозбудовані амбулаторія і дитсадок.