Полегшення не буде щонайменше тиждень: ртутний стовпчик на Волині подекуди перетне позначку у 35 градусів й не опускатиметься навіть попри незначні опади. Синоптичний прогноз не вельми втішний для тих, хто змушений переживати спеку у місті і при цьому ходити на роботу чи, тим більше, працювати під палючим сонцем. Медики попереджають: задуха і високі температури загрожують здоров’ю не лише літніх людей, особливо обачними мають бути ті, хто має проблеми із серцем.

Журналістка 12 каналу Ольга Матвєєва розпитала, як вберегтися від теплового удару.

Пересидіти вдома, чи на роботі під кондиціонером – варіант, звісно, найоптимальніший, але малореальний. Якщо довелося ненадовго вийти на спеку – хоч якось порятує пляшка води і прикрита голова. Щоправда тим, кому доводиться цілими днями працювати під палючим сонцем – ці поради мало зарадять.

Щойно встановилася спекотна погода у працівників екстреної медичної допомоги удвічі зросла кількість викликів. Рятувати зомлілих від перегріву медики виїздять до півсотні разів на день. Щоб не отримати теплового удару – насамперед радять носити лише вільний одяг та головні убори. Щодо раціону – то їсти мінімум м’яса, більше овочів, а найголовніше – пити воду.

“Взагалі рекомендується пити 2-3 літри протягом доби. А ще є люди, які вживають алкоголь. Це не дуже добре. Спека і алкоголь – разом можуть завдати серйозний удар по здоров’ю”, – каже завідувач центральної оперативної диспетчерської Станіслав Ліннік.

А ще радять за можливості фізичну активність запланувати на ранок або вечір. Якщо ж тепловий удар таки стався, потерпілому можна допомогти ще до приїзду “швидкої”.

“Якшо людина в тісному одязі – розстібніть його, щоб був доступ до свіжого повітря. Якщо є можливість – перемістіть потерпілого в тінь. І бажано холодною водичкою хоча би чи полити чи змочити ділянки обличчя”, – радить Станіслав Ліннік.

До медиків варто прислухатися, бо за прогнозами синоптиків, пекельна спека протримається щонайменше до середини наступного тижня.