У Каневі вперше влаштували змагання з плавання на Дніпрі – «Байда. Натуральна Заруба». Серед партнерів запливу – «Клуб Сиру», який підготував для переможців смачні подарунки. 

Випробувати себе на витривалість та «підкорити» канівське Дніпро зголосилося близько 30 спортсменів з усієї країни – Києва, Черкас, Харкова, Запоріжжя, Кременчука тощо. Найменшому учаснику виповнилося 14 років, найстаршому – 72.

Безпеку на воді забезпечували за допомогою катерів, які супроводжували учасників.

За інформацією видання «Дзвін», найпершим прийшов професійний плавець Олександр (19 р.) з м. Бровари, який в рамках «Заруби» провів своє тренування, готуючись до змагань, тому його результати не враховували.

Відтак, перше і друге місця посіли син і батько Артем і Сергій Манакови з Києва. «Бронзу» взяв Антон Зайцев з Броварів. Серед жінок всі призові місця дісталися киянкам. Першою прибула Анна Коновалова, «срібло» у Аріни Тарасевич, а «бронза» – у Наталії Ступак.

Усі переможці були нагороджені медалями, грамотами та подарунками.

Окрім того, в рамках заходу було проведено лотерею. Також всіх учасників частували козацькою кашею та запрошували відвідати Тарасову гору і музей Тараса Шевченка.