Які шанси, що вам допоможуть перехожі в разі серцевого нападу чи травми? В Україні вони мінімальні – за статистикою, лише 3% населення вміють надавати домедичну допомогу. Лише 3 людини із сотні розуміють, що таке непрямий масаж серця чи серцево-легенева реанімація.

Виправляти цю ситуацію взялися у Ковелі. Місцевих вчитимуть рятувати життя в екстрених випадках на спеціальних манекенах та муляжах, які імітують рани. За таку місію взялася місцева громадська організація “Ватра”. Втім, без спеціального сучасного обладнання проводити подібні тренінги неможливо, тож молоді люди подалися на участь у Громадському бюджетів і стали одними з восьми переможців. На реалізацію свого задуму отримали 150 тисяч гривень.

“Раніше ми позичали манекени у “Червоного Хреста”, використовували якісь власні турнікети, власні кровоспинні засоби, які там ще залишилися після фронту в аптечці. А тепер в нас одна з найбільших матеріально-технічних баз на Волині, можливо, й не тільки на Волині”, – каже очільник ГО “Ватра”, голова Молодіжної ради Олександр Філон.

Учасники громадської організації проходили чимало навчань і мають відповідні сертифікати, які дозволяють навчати домедичній допомозі. Тепер і матеріали дозволяють відпрацьовувати різні сценарії екстрених випадків. До прикладу, імітації різних видів поранень допоможуть навчитися правильно зупиняти кровотечі у різних екстрених ситуаціях. Також тут є шини, якими можна зарадити потерпілому під час перелому. Окрім того, на тренінгах домедичної допомоги ковельчани зможуть навчитися правильно робити непрямий масаж серця.

Усі тренінги проходитимуть безкоштовно. Кожен зможе обрати рівень знань та навичок, який бажає осягнути.

Працюватимуть молоді люди не лише на виїздах, а й у своєму просторі, що на вулиці Незалежності. Сюди може завітати кожен охочий ковельчанин.