Різнокольорові птахи та писанки власними руками. У Ковелі продовжують проводити мистецькі заходии для переселенців. Напередодні Великодня мам із дітками вчили писанкарству.

Сім’ї із «гарячих точок» знайшли собі тимчасовий прихисток у Ковелі і нині діляться своїми історіями, вирізаючи символічних синьо-жовтих паперових птахів. Олександра з дітками приїхали із Запоріжжя.

«До цього ми були три тижні у Полтавській області. Потім на одну ніч повернулися додому, але саме у ту ніч бомбили наш вокзал, тож ми поїхали сюди», – розповіла Олександра.

Це частинка арттерапії. У Ковелі подібні заняття проводять уже не вперше. Ось до прикладу десятирічна Аня з Макарова, що на Київщині. Дівчинка каже, була оптимісткою до останнього, а коли опинилася за сотні кілометрів від дому, часто не може стримати сліз.

«Підтримувала маму, бабусю і дідуся, а коли приїхала сюди, то якось так розкисла», – каже Аня.

Нині дівчинка разом з іншими сім’ями-переселенцями прийшла, аби навчитися розписувати писанки. Це теж своєрідна арттерапія. А вчили мистецтву писанкарства ковельські художниці Оксана Цюп’яшук і Світлана Солодун.

«Доки люди писатимуть писанки – стільки існуватиме світ, тому будемо заряджатися позитивною енергетикою з вірою в перемогу», – зауважила Оксана Цюп’яшук.

Мисткині розповіли дітям про  найпоширеніші візерунки на писанках та їх значення, а також про кольори, притаманні для Волині.

Поміж іншого вчили малювати й українську національну символіку.

Майстрині підготували для роботи варені яйця, роздали всім писачки, свічки, віск – і до роботи. Спершу треба придумати візерунок і нанести його олівцем. Далі вже справа за писачком. Тут важливо правильно розігріти віск.

Дітям допомагали батьки. Разом наносили візерунки, фарбували крашанки – переважно в патріотичні кольори.

Усі писанки тепер будуть приємною згадкою для переселенців. Свої витвори мистецтва художники могли забрати з собою, аби покласти у великодній кошик або ж за прикладом самостійно зробити вже інші самостійно.