За результатами  епідеміологічного розслідування отруєння  в луцькому “Базилік” встановили, що причиною стала сальмонела. Факторами передачі  послужили  епідемічно небезпечні страви – суші з використанням сирого морського окуня.

Так, рибу придбали   в  торговому комплексі “Пасаж”   без супровідних документів,  товаро — транспортної  накладної, – повідомили у ДУ “Волинський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я України”.

Культури сальмонел виділених від хворих  та  морського окуня є ідентичними,

Обставинами, що сприяли  виникненню спалаху  є незадовільний санітарний стан приміщень кухні, порушення  умов зберігання сирої та готової продукції, порушенням  технології приготування страв, недотриманням  правил особистої гігієни працівниками харчової потужності.

Персонал закладу  обстежений на патогенну мікрофлору,   у 9 виявлено  стафілокок, а у офіціантки  кафе – сальмонелу, яка не ідентична культурі сальмонели виділеної від хворих. Працівники, котрі  є носіями  сальмонели та стафілококу відсторонені від роботи  для  проведення лікування та контрольних обстежень.

В осередку проведено комплекс протиепідемічних заходів, заключна дезінфекція з наступним  лабораторним контролем її якості.