У Луцькому зоопарку мавпа на кличку Квітка обкрадає відвідувачів, які до неї приходять. На її рахунку вже не одне пограбування. Найчастіше привласнює прикраси, при цьому робить це непомітно. Про макаку-крадійку дивіться у нашому сюжеті.

Востаннє макака-лапундер зірвала з вуха відвідувачки золоту сережку, коли та хотіла з нею погратися. На щастя, інцидент обійшовся без втручання правоохоронців, хоча це вже далеко не перше пограбування на рахунку Квітки.

Директорка зоопарку Людмила Денисенко прийшла зі смаколиками, тому Квітка чемно бере черешні з рук. Мавпочка директорку добре знає, але навіть вона близько не підходить. Щоб відвідини зоопарку були комфортними і для гостей, і для його мешканців, людям слід дотримуватися безпечної відстані і не дражнити тварин спеціально.

«Ще гірше, коли маленьких діточок беруть на руки і ставлять близько до обличчя. Завжди робиться зауваження з боку працівників зоопарку і доноситься небезпека, яку несуть ці тварини», – розповідає Людмила Денисенко.

Цікаво, що цього разу сережки не довелося вимінювати, адже просто так Квітка свої трофеї не віддає. Міцно тримає у руках або ховає за щоку. А коли по них приходять доглядачі – мавпа одразу тікає в інший куток вольєра. Тому єдиний вихід – торги.

«Це можуть бути вітаміни, це можуть бути банани, це може бути якийсь смаколик, який вона не щодня отримує, навіть може бути і цукерка. Тому що цукерок немає в раціоні тварин, але вони їх дуже полюбляють», – каже директорка.

Іноді провести обмін дуже складно, бо мавпа не хоче повертати вкрадене.

«Це окуляри, це браслети Pandora. Жертвою стала і я особисто, тому що і моя сережка побувала у неї, тому я вже 10 років без перстнів на роботу ходжу», – сміється Людмила Денисенко.

У Луцькому зоопарку близько 50 видів мавп, але Квітка – найжіночніша. Полюбляє яскраве та усе, що блищить. Це може здатися дуже милим, але погано те, що речі, які потрапили до макаки, до власників повертаються пошкодженими. Щоби цього не було, людей просять дотримуватися безпечної дистанції.

«Вивчають їхній характер, що можна робити, що не можна, чи по одному заходити, чи можна двом заходити, які вподобання кожної тварини. Звичайно, що працівники підлаштовуються під характер тварин і уже починають з ними працювати і доглядати, зважаючи на особливості того чи іншого виду», – пояснює директорка.

Квітка мешкає у Луцьку вже третій рік, сюди приїхала зі столичного зоопарку. Разом з нею – тітка Віола, а два роки тому до них приєднався Мойша, якого забрали з цирку. З трьох макак у звіринці Квітка стала найпопулярнішою, хоч і через не зовсім хороші вчинки.